Kategorie: festiwaleTagi: , , , bezpośrednik

I Mazurski Festiwal Filmowy

I Mazurski Festiwal Filmowy

Rezerwujcie sobie już miejsca w kalendarzach na sierpień, gdyż ten czas spędzicie na pięknych Mazurach. Oprócz jezior, lasów i doskonałego klimatu do wypoczynku biernego jak i bardzo aktywnego, będziecie mieli okazję wziąć udział w I Mazurskim Festiwalu Filmowym w Rynie do którego promocji dołącza się nasz serwis.

Zachęcamy do udziału, a smaczek na pewno podsyci oficjalna informacja od Filmdependent, zamieszczona poniżej…

Tego lata na festiwalowej mapie Polski pojawi się nowe wydarzenie filmowe.W dniach 10-12 sierpnia odbędzie się w Rynie (województwo warmińsko-mazurskie) pierwsza edycja Mazurskiego Festiwalu Filmowego, organizowanego przez stowarzyszenie FILMDEPENDENT. Członkami stowarzyszenia są młodzi kinomani, którzy realizują marzenie aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym naszego kraju. I Mazurski Festiwal Filmowy w Rynie to ambitny początek realizacji tego planu. Patronem medialnym festiwalu jest portal Filmweb.pl.
Na I Mazurskim Festiwalu Filmowym w Rynie przypomniane zostaną klasyki kina i związane z nimi postaci: odbędzie się przegląd filmów Jima Jarmuscha oraz Jerzego Skolimowskiego, który będzie gościem honorowym festiwalu, a dodatkowo zaprezentuje swoje prace malarskie w Ryńskim Centrum Kultury. Poza tym, będziemy mieli szansę zobaczyć obrazy filmowe z różnych zakątków świata (produkcje z Rosji, Mołdawii, Węgier czy Argentyny, które nie miały do tej pory swojej premiery w Polsce). W trakcie festiwalu zaprezentowane zostaną również dzieła najbardziej obiecujących studentów i absolwentów polskich szkół filmowych.

Pomimo tego, że festiwali filmowych w Polsce wciąż przybywa, a każdy z nich ma wierną grupę uczestników, MFF w Rynie ma do zaproponowania jego gościom zupełnie nową jakość i formę.

Projekcje odbędą się w trzech kameralnych salach: w kinie Łabędź, należącym do Ryńskiego Centrum Kultury, oraz we wnętrzach Hotelu Zamek Ryn****. Należy mieć na uwadze, że zdecydowanym atutem MFF w Rynie jest malowniczy krajobraz (Ryn położony jest nad dwoma jeziorami na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich) i doskonałe zaplecze turystyczne. Miasto spełni zatem nie tylko oczekiwania miłośników kina, jest również doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku w jednym z najpiękniejszych miejsc na Mazurach.

Filmdependent

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tak ciekawym dziele…

Podziel się:

NN

Pragniemy tworzyć serwis właśnie dla Ciebie, serwis z którym możesz zacząć dzień, lub w nocnej ciszy go zakończyć. Poznaj nasze spojrzenie na świat, inne niż do tej spotkałeś, a może ono jest bardzo podobne do Twojego?

Machnij komentarzem.