Kategorie: Dzieje się, wydarzeniaTagi: , , bezpośrednik

Houbobrani v Praze! /Grzybobranie w Pradze! – 04.11.12

Houbobrani v Praze! /Grzybobranie w Pradze! – 04.11.12

W gąszczu traw tekturowe grzyby, na drzewie wełniana jemioła, między gałęziami pajęczyna, a na niebie pluszowa chmura. We wrześniu 2011 roku roku podczas Grzybobrania Fundacja Form i Kształtów zamieniła Park Kultury w podwarszawskim Powsinie w las pełen niekonwencjonalnych instalacji. Sukces tego projektu spowodował, że będzie miał on swoją kontynuację – czas na Grzybobranie w stolicy Czech!

Projekt został przyjęty z entuzjazmem w Warszawie, więc jego kuratorka – Iza Rutkowska postanowiła pomysł niecodziennego Grzybobrania przenieść na grunt czeski, gdzie zbieranie grzybów jest narodową tradycją. 4 listopada tekturowe muchomory i smardze zaprojektowane przez Roberta Czajkę będą zbierać Czesi w praskim parku Stromovka. W tym roku z tematem Grzybobrania zmierzą się designerzy z Czech, m.in. Studio DeForm, Trash Made/Linda Čihařová, Qubus, Činčera, Janja Prokič, Daniel González. Przy wejściu do Parku Stromovka każdy otrzyma specjalny atlas Grzybów i (na szczęście z mapą!) wyruszy na poszukiwania grzybów i wyjątkowych instalacji.

Projekt jest finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Więcej informacji wraz ze sposobami dojazdu na stronie: https://www.facebook.com/events/155144261295536/

Podziel się:

NN

Pragniemy tworzyć serwis właśnie dla Ciebie, serwis z którym możesz zacząć dzień, lub w nocnej ciszy go zakończyć. Poznaj nasze spojrzenie na świat, inne niż do tej spotkałeś, a może ono jest bardzo podobne do Twojego?

Machnij komentarzem.