Kategorie: koncertyTagi: , , , , bezpośrednik

Kev Fox & Andrzej Smolik 6-go grudnia w poznańskiej Meskalinie

Kev Fox & Andrzej Smolik 6-go grudnia w poznańskiej Meskalinie

Klubokawiarnia Meskalina, Niecodziennik Niekulturalny oraz Bego Booking serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert:

Andrzej Smolik został zaproszony do udziału w koncercie Keva Foxa, który odbędzie się 6-go grudnia w poznańskim klubie Meskalina. Artyści zapowiadają, że ten przedświąteczny koncert będzie niezwykły i pracują już nad niespodziankami które sprawią, że ten wieczór na długo zapadnie w pamięć ich słuchaczom.

Kev Fox oraz Andrzej Smolik spotkali się na jednym z koncertów Anglika. Smolik był pod wielkim wrażeniem klimatycznego wokalu Keva. Zaowocowało to nagraniem wspólnego utworu „L.O.O.T.T.”, który znalazł się na singlu promującym najnowszy album Smolika „4”.

Kev Fox, którego szersza publiczność jeszcze nie zna. A mnie i moim znajomym na jego koncertach ciekły łzy.

Andrzej Smolik

KEV FOX – jest doskonale znany poznańskej publiczności, na każdym koncercie kameralna sala Meskaliny jest wypełniona publicznością. Kev tak bardzo polubił Polskę i Poznań, że postanowił tu zamieszkać. Fox to artysta związany ze sceną Manchesteru, a ostatnio tworzący w Polsce. Charakterystyczna, stylowa postać, szczególnie dobrze znana angielskim i irlandzkim wielbicielom oryginalnych, akustycznych dźwięków. Parę lat temu wydał minialbum Help Yourself, który – bez wsparcia prasy ani wytwórni – sprzedał się w olbrzymim nakładzie. Od kilku lat intensywnie koncertuje, bez większego trudu zdobywając serca słuchaczy w całej Europie. W trakcie swojego drugiego pobytu w Polsce zauroczył swoim brzmieniem nie tylko widownię, ale także uznanego polskiego muzyka i producenta, Andrzeja Smolika, który zaprosił Foxa do współpracy. Rezultatem jest wspólnie nagrany singiel promujący nową płytę Smolika, której premiera miała miejsce jesienią zeszłego roku. Podczas ostatniej 2-miesięcznej trasy po Europie, Fox promował swój debiutancki album „King For a Day”. Obecnie intensywnie pracuje nad nagraniami do swojego drugiego albumu.

ANDRZEJ SMOLIK – najbardziej uznany producent muzyczny w Polsce, który oprócz produkcji utworów i albumów dla innych artystów (takich jak np.: Katarzyna Nosowska, Maria Peszek, Robert Gawliński, Krzysztof Krawczyk, Maryla Rodowicz ), wydaje swoje własne autorskie / producenckie płyty. Albumy sygnowane nazwiskiem Smolik cieszą się wyjątkowo przychylnym odbiorem zarówno wśród publiczności, fanów, jak i wśród recenzentów i całej branży muzycznej. Do współpracy przy swoich płytach Smolik zawsze zapraszał znamienitych gości min.: Artura Rojka (Myslovitz), Maćka Cieślaka (Ścianka), Novikę, Mikę Urbaniak. Smolik z wielkimi sukcesami produkuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizji. Jest również autorem muzyki do wielu kampanii i filmów reklamowych. Nazwisko Smolika jest niezmiennie od kilku lat marką nierozerwalnie wiążącą się nie tylko z muzyką, ale również z dobrym gustem, najlepszymi i najświeższymi trendami i nowoczesną elegancją. Potwierdzają to nagrody jakie otrzymał w ostatnich latach np.: TRENDY ELLE, bardzo prestiżowy „Paszport Polityki“, Fryderyk za produkcje roku 2006 i 2009 oraz dla najlepszego kompozytora 2003 i 2006, trzykrotna nominacja do nagrody MTV European Music Award.

Kev Fox (UK) + Andrzej Smolik
06.12.2012, czwartek 20:00
Meskalina/Poznań, Stary Rynek 6
bilety: 15 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu (Meskalina, CIM, bilety24.pl)

Podziel się:

NN

Pragniemy tworzyć serwis właśnie dla Ciebie, serwis z którym możesz zacząć dzień, lub w nocnej ciszy go zakończyć. Poznaj nasze spojrzenie na świat, inne niż do tej spotkałeś, a może ono jest bardzo podobne do Twojego?

Machnij komentarzem.