Kategorie: sztu(cz)kiTagi: , , , bezpośrednik

Scenki z Zoszczenki – Scena na Piętrze (Poznań)

Scenki z Zoszczenki – Scena na Piętrze (Poznań)

Scena na Piętrze wraz z nami zaprasza serdecznie na spektakl:

Scenki z Zoszczenki

który odbędzie się 19.03.2012r. o godzinie 19:00.
Na scenie zobaczymy wspaniałych:  Beatę i Artura Beling, Wojciecha Czarnotę, Sławomira Krzywiźniaka, oraz Ludwika Schillera.

„Scenki z Zoszczenki” – w reżyserii Grzegorza Matysika to spektakl złożony z krótkich, komicznych scen, opartych na prozie znakomitego rosyjskiego pisarza i humorysty Michaiła Zoszczenki. Absurd porewolucyjnej rzeczywistości radzieckiej Rosji przeplata się w nich z podstawowym problemem, który możemy odnaleźć w całej twórczości pisarza – brakiem komunikacji między ludźmi. Termin „bohater Zoszczenki” wszedł na stałe do języka rosyjskiego, jako określenie ćwierć, a co najwyżej półinteligenta o bardzo wysokich aspiracjach, ale marnych do nich podstawach. Charakterystyczny jest w związku z tym bardzo pokrętny i zabawny język, którym mówią zoszczenkowe postaci – równie absurdalny i śmieszny, jak sytuacje między nimi. W realizacji Teatru Rozrywki Trójkąt zobaczymy pięcioro aktorów – Beatę i Artura Belingów, Wojciecha Czarnotę, Sławomira Krzywiźniaka i Ludwika Schillera. Ciepły kontrapunkt dla akcji scen stanowi kilka przepięknych romansów rosyjskich, śpiewanych przez aktorów.

Scenki z Zoszczenki – Scena na Piętrze

Ceny biletów: 70, 50, 35 złotych.

Zapraszamy!

Podziel się:

NN

Pragniemy tworzyć serwis właśnie dla Ciebie, serwis z którym możesz zacząć dzień, lub w nocnej ciszy go zakończyć. Poznaj nasze spojrzenie na świat, inne niż do tej spotkałeś, a może ono jest bardzo podobne do Twojego?

Machnij komentarzem.