Kategorie: wydarzeniaTagi: , , , , bezpośrednik

Echa Rapsodów Galicyjskich – 2-11.07.2012, Drohobycz, Lwów, Beńkowa Wisznia

Echa Rapsodów Galicyjskich – 2-11.07.2012, Drohobycz, Lwów, Beńkowa Wisznia

W dniach 2-11 lipca 2012 na Ukrainie (Drohobycz, Lwów, Beńkowa Wisznia) będzie miał miejsce polsko-białorusko-ukraiński projekt pt. „Echa rapsodów galicyjskich”, którego inicjatorem i realizatorem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza.

Głównym komponentem projektu będą warsztaty teatralne, w trakcie których młodzież wraz z liderami i zaproszonymi artystami (Wiesław Hołdys, Andriej Chadanowicz) pracować będzie nad koncepcją wspólnego spektaklu i jego realizacją.

Celem projektu jest rozwój umiejętności artystycznych uczestników, stymulowanie współpracy kulturalnej i poczucia solidarności pomiędzy młodzieżą z trzech różnych krajów, promocja tolerancji oraz pogłębienie wzajemnego zrozumienia. W pracy warsztatowej wykorzystane zostaną teksty nawiązujące do wspólnej tradycji kulturowej Polski, Białorusi i Ukrainy (m.in. dawne wierzenia i mity plemion wschodnio i zachodniosłowiańskich), tradycji romskich oraz utwory takich autorów, jak m.in.: Iwan Franko, Bruno Schulz, Leś Martowycz, Andrzej Chciuk, Szalom Alejhem.

Efektem pracy będzie przedstawienie teatralne, które zostanie pokazane publiczności w trzech różnych miastach na Ukrainie: we Lwowie, Drohobyczu i Beńkowej Wiszni (na terenie zespołu pałacowo-parkowego Fredrów), nawiązując tym samym do tradycji wędrujących grup teatralnych.

Przedstawienia:

  • 6.07, godz 18:00 (piątek) – Park Uniwersytecki przy Uniwersytecie im.I.Franka – Drohobycz
  • 7.07, godz. 15:00 (sobota) – Pałac Fredrów w Beńkowej Wiszni – Beńkowa Wisznia
  • 8.07, godz. 18:00 (niedziela) – Park Stryjski – Lwów

Koordynacja: Katarzyna Renes – kasiarenes@villa.org.pl

Organizator: Stowarzyszenie Willa Decjusza

Podziel się:

NN

Pragniemy tworzyć serwis właśnie dla Ciebie, serwis z którym możesz zacząć dzień, lub w nocnej ciszy go zakończyć. Poznaj nasze spojrzenie na świat, inne niż do tej spotkałeś, a może ono jest bardzo podobne do Twojego?

Machnij komentarzem.