Kategorie: Kultur(w)a, muzykaTagi: , , , bezpośrednik

L.U.C – KOSMOSTUMOSTÓW [22.10.2011]

22 października 2011 na półkach sklepowych pojawi się nowa płyta L.U.C pod jak zwykle dźwięcznym tytułem: KOSMOSTUMOSTÓW. Z oficjalnych niusów możemy wyczytać:

PLANET L.U.C – KOSMOSTUMOSTÓW to jeden z pierwszych albumów muzycznych, który powstaje równolegle z komiksem. Dodatkowo w niespotykany dotąd sposób kreuje odrealniony mikroświat odnosząc się do konkretnego miasta, wychodząc w jego przestrzeń poprzez murale i akcje ambientowe.
Płyta opowiada w fabularny przygodowy sposób o autentycznej przemianie szarego zakompleksionego człowieka w zdeterminowanego i nagradzanego twórcę znanego dziś jako L.U.C. Wszystko to przez pryzmat baśniowo ukazanego Miasta Stumostów – Wrocławia, który faktycznie odegrał kluczową rolę w życiu artysty odmieniając jego życie w niewiarygodny sposób.
Na roztańczonej płycie niosącej uniwersalny, filozoficzny przekaz o ludzkim powołaniu, jako postaci wystąpiły wyjątkowe osobowości miasta z najróżniejszych środowisk m.in. Waldemar Kasta, Mesajah, prof. Jan Miodek, Trzeci Wymiar, Natalia Grosiak, Leszek Cichoński, Cezary Studniak a nawet uliczny śpiewak P.Fairweather. To zapowiada powrót do nieco lżejszych absurdalnych klimatów pierwszego PLANET L.U.C co mamy nadzieje przyniesie Wam sporo radości.

by Matylda Dudek (highlite.pl)

Co znaczy, że zapowiada się jak zwykle ciekawie. Jaka jest nowa płyta, czy niepodobna jak każda inna? O czym jest komiks i inne odjechane pomysły? Na pewno dowiecie się w tym czasie z Niecodziennika Niekulturalnego.

A u góry jest teledysk (wczoraj miał premierę i jak zwykle rewelacyjny) tak na rozgrzewkę dla wszystkich.

Podziel się:

Piotr Siwiński

Nieprzyzwoicie uprzejmy aluzjonista, kąśliwy romantyk w rogowych okularach, który rzucił palenie, chory na twórstwo wszelakie - nie szczędzi sobie niczego. Nie zaczepiać, nie pytać, nie deptać dywanów i trawników.

2 komentarze do “L.U.C – KOSMOSTUMOSTÓW [22.10.2011]”:

 1. Taduh pisze:

  Moim zdaniem, jeśli cała płyta poleci w klimacie tego kawałka, to może być naprawdę niezła sprawa…
  Ciśnie pełnym zapachem wszystkich kolorów…
  „… jestem na TAK…”

  • P. pisze:

   Patrząc na wszystkie poprzednie produkcje tego pana, wierzę, że właśnie tak będzie… :) Szykuje powoli kilka refleksji o tym niecodziennym artyście…

Machnij komentarzem.