Kategorie: muzykaTagi: , , , , , bezpośrednik

Anitek

Anitek

Tym razem idziemy w troszeczkę ciemniejsze zakątki darmowej muzyki w serwisie Jamendo, ciągnąc delikatnie dalej temat jakim jest trip hop. Mimo wielu wspaniałych, komercyjnych, reprezentantów gatunku (Massive Attack, Tricky, Portishead) musimy wiedzieć, że ciągle powstają nowe składy albo pojawiają się nowi artyści, na których warto zwrócić uwagę… i takim właśnie jest Anitek.

Morristown w Stanie New Jersey, tam właśnie urzęduje, gra i produkuje nasz artysta. Wiemy na pewno, że jest multiinstrumentalistą, pogrywa na pianinie, klarnecie, gitarze, basie, wiolonczeli, perkusji, do tego jeszcze skreczuje jako DJ.

Artysta lubi mieszać gatunki: jazz, funk, muzykę elektroniczną, ambient, dźwięki otoczenia i podziemny hip-hop. Jak można było zauważyć na powyższym teledysku, para się także tworzeniem wideo. Co jest najciekawsze, swoje inspiracje czerpie m.in. od Rachmaninoffa.

Tyle tytułem wstępu. Płyty możecie pobrać z serwisu muzycznego Jamendo, a najnowszych produkcji posłuchać i także pobrać z serwisu SoundCloud:

Kilka ważnych linków dotyczących artysty:

Smacznego wszystkim życzę, w szczególności przy teledyskach…

Podziel się:

Piotr Siwiński

Nieprzyzwoicie uprzejmy aluzjonista, kąśliwy romantyk w rogowych okularach, który rzucił palenie, chory na twórstwo wszelakie - nie szczędzi sobie niczego. Nie zaczepiać, nie pytać, nie deptać dywanów i trawników.

Machnij komentarzem.