Kategorie: muzykaTagi: , , , , , bezpośrednik

By Proxy – głośniki na full poproszę

By Proxy – głośniki na full poproszę

Skleroza to taka złośliwa menda, która w połączeniu z czasubrakiem staje się bardziej nieznośnym duetem niż ci dwaj co porwali księżyc. Tyle razy co miałem napisać o zespole, który dominuje w moim samochodzie na długich trasach, to już na żadnych palcach nie zliczę. A jakiś już czas temu, praktycznie w dzień premiery zakupiłem ich EPkę full dark, no stars i tak z nią jeżdżę i się nie dzielę. Na szczęście dzisiaj dostałem informację o premierze nowego singla i na szczęście dla Was czytacze bo będziecie mieli okazje poznać jeden z kolejnych najbardziej wybitnych duetów w Polsce, dojrzewających niczym jabłoń na słońcu, gdyż taki wniosek mam po przesłuchaniu nowego singla. A mowa tu oczywiście o BY PROXY.

To co oni wyprawiają to jest niemożliwe, zmierzch muzyki elektronicznej w Polsce, muzyki z sensem, muzyki pobudzającej, podczas której słuchania ręka sama na pokrętełku wzmacniacza czy wspomnianego już radia samochodowego podrywa bity do niemożliwej skali.

Paweł Karski i Jan Owsiński, zapamiętajcie te nazwiska, gdyż to ich właściciele w waszej miłości do muzyki zepsują Wam głośniki. Pierwszą wspomnianą EPkę, którą wożę ze sobą, panowie wydali pod znakiem dobrze nam znanego Pink Kong Records (anTeny, Stendek, ELEKTRISCHE.TV, Adre’n’alin), i tutaj musimy być nastawieni na moc i to od samego początku, nie ma przebacz, skomplikowane, swojskie i wielopoziomowe dźwięki po pierwsze nie pozwalają zasnąć, po drugie zastępują nam napoje wzmocnione tauryną, dubstepują na poziomie sufitu, że sami królowie gatunku by się nie powstydzili a mogli by się nawet czegoś nauczyć.

A za to dzisiaj mamy singiel Broken. Moim zdaniem, na gorąco, poziom wyżej, soczyście i świeżo, a wydaje ich sam Stendek (tutaj mamy słynne badabuuuum tsssssss i panienki piszczą rzucając gaciami na scenę). Jest wokal, jest melodyjka i jest pieprznięcie. No ludziska, co tu pisać, niezdrowo się ekscytując, jak ktoś jest fanem gatunku, to doceni, a jak nie jest to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zacznie być. A panom za ten nowy singiel gratulacje i uścisk dłoni.

Śledźcie By Proxy i ich poczynania na naszym rynku. Możliwe, że niebawem jakiś album się pojawi. Na pewno się o tym od nas dowiecie. A teraz secik, który mimo pory nie pozwoli wam zasnąć i linkownia:

Podziel się:

Piotr Siwiński

Nieprzyzwoicie uprzejmy aluzjonista, kąśliwy romantyk w rogowych okularach, który rzucił palenie, chory na twórstwo wszelakie - nie szczędzi sobie niczego. Nie zaczepiać, nie pytać, nie deptać dywanów i trawników.

Machnij komentarzem.