Kategorie: Dzieje się, festiwale, koncerty, muzykaTagi: , , , bezpośrednik

Fuka Lata @ Pop Montreal 2012

Fuka Lata @ Pop Montreal 2012

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz rodzimy zespół, który niedawno pojawił się w naszej, niecodziennikowej, serii Poznaj Nowe Brzmienia – Fuka Lata, wystąpi na festiwalu Pop Montreal w Kanadzie, do którego zostali wybrani, jako jedyny zespół, po występie na festiwalu Green Zoo.

Poczytajcie o tym co napisali:

Zostaliśmy złowieni na Green Zoo Festiwal, przez kuratorkę Pop Montreal, która była tam zaproszona przez organizatorów festiwalu czyli Front Row Heros. Wybrała Fuka Lata spośród wielu zespołów występujących na Green Zoo.
Nasz wyjazd jest możliwy też dzięki wsparciu Instytutu im. A. Mickiewicza, wspierającego bardzo aktywnie promocję polskiej kultury na świecie.
Jesteśmy szczęśliwi, że nasza praca i rozwój są wyróżnione w taki właśnie sposób.
Nie ukrywamy, że stało się tak także dzięki wsparciu jakie nam okazaliście.

A tutaj próbka z koncertu z Berlina:

Zespół w Kanadzie zagra dwa koncerty, na których zaprezentują najnowszy materiał (jeszcze nie wydany). Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Płytę Fuka Lata można kupić m.in. na Allegro, a o Pop Montreal poczytać poniżej:

Pięciodniowy międzynarodowy festiwal muzyki niezależnej na którym występują wielkie nazwiska i wschodzące gwiazdy. Zlokalizowany głównie w słynnej dzielnicy Montrealu -Plateau. Impreza prezentuje międzynarodowych artystów frankofońskich i anglojęzycznych oraz najlepszych twórców z Quebecu i Kanady. Poza tym są liczne wydarzenia branżowe, festiwal filmowy, konferencyjne, targi i wiele nocnych imprez.
Dla muzyków i artystów, fanów, krytyków, wytwórni płytowych i przemysłu muzycznego, POP Montreal to jedyny północno- amerykański festiwal, który dynamicznie i silnie przedstawia nowe nadchodzące pokolenia talentów muzycznych i niezależnych form sztuki.
Każdego roku, przez pięć dni, festiwal gromadzi ponad 600 artystów i 50 000 tysięczną publiczność. Przedstawiając odważną mieszankę nowoczesnych form sztuki i wydarzeń, festiwal oprócz wydarzeń stricte muzycznych oferuje wykłady, wystawy sztuk plastycznych, pokazy mody, projekcje filmów itd.

POP Montreal 2012, odbywa się w dniach 19.09 – 23.09.2012.

Podziel się:

NN

Pragniemy tworzyć serwis właśnie dla Ciebie, serwis z którym możesz zacząć dzień, lub w nocnej ciszy go zakończyć. Poznaj nasze spojrzenie na świat, inne niż do tej spotkałeś, a może ono jest bardzo podobne do Twojego?

Machnij komentarzem.