Kategorie: muzykaTagi: , , , , , , bezpośrednik

Hungry Lucy

Hungry Lucy

Damski wokal, delikatny trip-hop, smaczne downtempo, pierwsze skojarzenia to na pewno Lamb, Portishead, Björk, Pati Yang oraz The Bird and the Bee. Mam nadzieję, że po tym wpisie wszyscy fani gatunku dodadzą do swoich pozycji głodną luśkę, czyli Hungry Lucy.

W wielkim skrócie. Zespół powstał w 1998 roku w Cincinnati, a w jego skład wchodzą War-N Harrison i Christa Belle i jej niesamowity wokal. Diebiutancka płyta pojawiła się w 2000 roku – Apparitions. Gatunek jakim się parają, to właśnie trip-hop z elementami popu, wchodzący pięknie, jeżeli można tak to ująć w klimaty noir.
Kolejny album pojawił się już w 2002, nosi nazwę Glō i można go już pobrać i posłuchać za darmo w serwisie Jamendo. Od tamtej właśnie pory każdy nowszy album możemy tam znaleźć. Zespół, oprócz Jamendo, udostępnia swoje płyty w serwisie iTunes i co ciekawe odbyło się kilka świetnych tras koncertowych.

Cała ta historia świadczy o tym, że na Jamendo nie istnieją tylko amatorskie zespoły i że dzięki temu serwisowi mamy okazję poznać wielu nowych przedstawicieli ulubionych gatunków, a dodatkowo, na bieżąco, być w posiadaniu nawet całych dyskografii.

Koniec pisania, to trzeba usłyszeć:

 

I jeszcze na podsycenie smaczku, fanowskie wideo:

 

Jeżeli zainteresował Was zespół, to kilka ważnych linków:

Dobrego odsłuchu wszystkim…

Podziel się:

Piotr Siwiński

Nieprzyzwoicie uprzejmy aluzjonista, kąśliwy romantyk w rogowych okularach, który rzucił palenie, chory na twórstwo wszelakie - nie szczędzi sobie niczego. Nie zaczepiać, nie pytać, nie deptać dywanów i trawników.

Machnij komentarzem.