Kategorie: muzykaTagi: , , , , , bezpośrednik

King Midas Sound

King Midas Sound

Wielka Brytania atakuje i to z chirurgiczną precyzją. Massive Attack, a jak Massive to i Tricky, The Streets, Atticus Ross, Burial, można tak wymieniać bez końca, tylko nie należy zapomnieć dołożyć do tej wspaniałej puli jednego zespołu, a mianowicie King Midas Sound.

 

Oprócz pochodzenia należy dodać, że zajmują się szerokim spektrum muzyki elektronicznej łącząc w tym wszystkim dub, dubstep, neo soul i trip-hop. Jest ich trzech: Kevin Martin – muzyk, producent i dziennikarz, Roger Robinson – muzyk, wokalista, pisarz i poeta, oraz Kiki Hitomi – wokalistka i producentka pochodząca z Osaki.

 

Pierwszy album, Waiting For You…, powstał w 2009 roku i od tamtej pory rozpoczynają się trasy koncertowe, w tym dwa razy w Polsce. 1 listopada 2011 roku ukazuje się drugi album, Without You, który jest jednym wielkim, udanym remiksem swojej poprzedniczki.

 

Muzyka zespołu King Midas Sound wypełnia niesamowitym klimatem budując nastrój dobry do wszystkiego, od tańczenia poprzez pracę czy wypoczynek. Dobry wokal i smaczne bity komponują się w dobry zestaw, który powinien spodobać się każdemu, niekoniecznie oddanemu fanowi muzyki elektronicznej…

 

Kilka przydatnych linków:

Polecam!

Podziel się:

Piotr Siwiński

Nieprzyzwoicie uprzejmy aluzjonista, kąśliwy romantyk w rogowych okularach, który rzucił palenie, chory na twórstwo wszelakie - nie szczędzi sobie niczego. Nie zaczepiać, nie pytać, nie deptać dywanów i trawników.

Machnij komentarzem.