Kategorie: muzykaTagi: , , , , , bezpośrednik

Oneiric – mocno i o ciekawym smaku

Oneiric – mocno i o ciekawym smaku

Dobrze brzmią.
Cholera, dobrze brzmią, a na pierwszy rzut ucha nie powiedziałbym nigdy, że są z Polski, a bez usłyszenia wokalu zgadywałbym nazwy metalowych zespołów spoza granic oceanu. Oto Oneiric z Warszawy.

Panowie wydali całkiem niedawno pięciotrackowy album, który jak wspomniałem wyżej z lekka zaskakuje, a dzięki temu warto w niego zainwestować.

Jak dla mnie zalatuje dobrą klasyką i fajnie, że ktoś się jeszcze para tego typu melodiami. Album ma w większości do zaoferowania mocno instrumentalne ballady, uwieńczone mocniejszym brzmieniem w Infernal Whispers, które jest niezłą wisienką na torcie.

Da się popłynąć, a to dzięki temu, że przypomniały mi się stare dobre albumy, do których automatycznie powróciłem po przesłuchaniu albumu.

Oneiric

Tomku, Emilu, Grzegorzu i Krzyśku, gratuluję nie tylko dobrego warsztatu, ale i pobudzenia do wspomnień i niech będzie Was i o Was słychać coraz więcej, no i witajcie w naszych brzmieniach. Bo nie chodzi tu o same sentymenty ale o tą poprzeczkę, podniesioną cholernie wysoko.

foto: facebook

Podziel się:

Piotr Siwiński

Nieprzyzwoicie uprzejmy aluzjonista, kąśliwy romantyk w rogowych okularach, który rzucił palenie, chory na twórstwo wszelakie - nie szczędzi sobie niczego. Nie zaczepiać, nie pytać, nie deptać dywanów i trawników.

Machnij komentarzem.