Kategorie: muzyka, zapowiedziTagi: , , , , , bezpośrednik

Polski debiut Stendka wjeżdża na salony. STENDEK – TOUCH

Polski debiut Stendka wjeżdża na salony. STENDEK – TOUCH

Dziś (28.01.13) odbyła się premiera długo wyczekiwanego albumu mocnego reprezentanta trójmiejskiej sceny elektroniczno-wizualnej – Stendka.

Touch to jego długogrający debiut w Polsce, gdzie wskoczył pod skrzydła Pink Kong Records, wydającego takie elektroniczne perełki jak Bueno Bros., Adre’n’Alin, Elektrische.TV czy Avtomat.

Touch to 8 utworów, które po wystartowaniu układają się w facynującą podróż przez Stendkowe inspiracje ostatnich trzech lat. Już sam tytułowy singiel promujący daje do zrozumienia, że Stendek tym razem postanowił nie trzymać się ściśle ram IDMowej stylistyki, która do tej pory była mu najbliższa, i dał upust swoim spontanicznym wizjom, których jedynym wspólnym mianownikiem pozostaje momentami „elektronika”

Do Touch (które na albumie prezentuje się w okazałej 6minutowej wersji) powstał niesamowity teledysk, zrobiony przez TUSTO (Michał Magdziński), który również odpowiedzialny jest za oprawę graficzną albumu.

Album dostępny jest w wersji elektronicznej za pośrednictwem m.in. BandCamp (specjalna premierowa cena), iTunes czy Amazon – szczegóły oraz odsłuch na oficjalnej stronie wydawnictwa:

http://stendek.pinkkong.pl

 

Patroni medialni:

Stendek Touch - fot. Michal Magdzinski web

STENDEK – Projekt audiowizualny Macieja Wojcieszkiewicza, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa. W muzyce Maćka, słychać inspiracje ambientem, glitch-hopem, oraz IDM. Występy na żywo często są wzbogacone o wizualizacje autorskie, lub tez miksowane na żywo przez zaproszonych vj’i. Stendek wydał 3 epki dla netlabeli Equaliteq, Phatt oraz Qunabu.W lutym tego roku ukazał się jego album dla Brytyjskiej wytwórni NOECHO records. Utwory Maćka znalazły się na kompilacjach wydanych przez Warsaw Electronic Festival ” NEW WAVES 2009″ „One Small Step” oraz „Unknow Points 2010”.Stendek wystąpił na większości ważniejszych festiwali muzyki elektronicznej w Polsce takich jak Selector Festival w Krakowie,Plateaux Festival w Toruniu,Ambient Festival w Gorlicach, Vivisesja w Poznaniu czy Digitalia w Szczecinie.Współpracuje z grupą STYLON oraz WEF ( Warsaw Electronic Festiwal ). Wraz z Agatą Królak ( vj Hertzsmertz ) współtworzy audiowizualny projekt Yume. Od 2011 współpracuje z trójmiejską artystką Anną Królikiewicz, tworząc muzykę do jej instalacji.

STENDEK touch

 

Już teraz zapraszamy na recenzję albumu, która niebawem pojawi się w Niecodzienniku

Podziel się:

NN

Pragniemy tworzyć serwis właśnie dla Ciebie, serwis z którym możesz zacząć dzień, lub w nocnej ciszy go zakończyć. Poznaj nasze spojrzenie na świat, inne niż do tej spotkałeś, a może ono jest bardzo podobne do Twojego?

Machnij komentarzem.