Kategorie: Dzieje się, koncertyTagi: , , , bezpośrednik

Luty 2012 w klubie Fabrika (Poznań)

Luty 2012 w klubie Fabrika (Poznań)

Spóźniony ale jak najbardziej wybuchowy program na ten miesiąc.

W Lutym na scenie klubu muzycznego Fabrika zagrają:


Szezlong + 100% Rabbit (09.02)

Szezlong:
Zespół Szezlong powstał w Poznaniu w marcu 2011 roku z inicjatywy Marcina Chołaścińskiego i Bartłomieja Maczaluka, którzy są głównymi twórcami utworów.

Skład dopełnili Paweł Szuksztul oraz w październiku 2011 Piotr Korsak. Główne inspiracje grupy to m.in. Modest Mouse, Pavement, Guided by Voices, The Dismemberment Plan czy Shellac.

100% Rabbit:
100% Rabbit to młody (2010r.) zespół z Gniezna/Inowrocławia grający melodyjny, szeroko pojęty indie rock.

W skład zespołu wchodzą: Maugola Gulczyńska (wokal, klawisze), Arek Łysakowski (perkusja), Adam Sowiński (gitara), Robert Woźniak (bas).

Jako główne inspiracje członkowie zespołu wyróżniają wszelkie gatunki – od grunge’u i amerykańskiego indie rocka, przez brit pop i trip hop do rapu i popu – głównie te charakterystyczne dla lat 90… Wszystkie teksty grupy pisane są w języku angielskim a ich główną tematyką są problemy egzystencjonalne: od z pozoru banalnych piosenek o miłości, przyjaźni i nienawiści po utwory traktujące o abstrakcyjnych i zagmatwanych stanach wewnętrznej rozterki.

Dolary + Pidgyn (10.02)

 Dolary to indie trio z Poznania. Ich inspiracje muzyczne ciągną się od prawa do lewa i z powrotem.

Najczęściej jednak ich muzyka przyrównywana jest do brzmień cold-wave’u, nowej fali oraz tanecznych dość dyskotekowych klimatów granych współcześnie. Na swoim koncie mają debiutanckie EP pod tytułem „Without Feelings”. EPka ta została bardzo ciepło przyjęta zarówno wśród słuchaczy jak i recenzentów.

Ceny biletów: 10/15 zł

THOT + Zero Absolu (12.02)

Zespół Thot zręcznie miesza rock, elektronikę, industrialne i akustyczne dźwięki, tworząc tym samym wybuchową mieszankę, która wywraca scenę do góry nogami.

Pod przewodnictwem Grégoire Fra…y, Thot na przestrzeni lat stał się kolektywem dającym piorunujące, fantastycznie oprawione wizualnie występy, organizującym akustyczne happeningi na ulicach Brukseli i włączającym się w przeróżne kolaboracje artystyczne (których efektem są m.in. liczne remiksy). Na scenie Fray’owi towarzyszy Gil de Chevigné (perkusja i elektronika), Hugues Peeter (pianino, keyobard), Julien Forthomme (bas) i scenograf Arielle Moens (projekcje video). Takie zespolenie talentów niemalże czyni z nich przestępców, winnych muzycznego upajania swoich słuchaczy. Album „Obscured by the Wind”, wydany w marcu 2011 roku, został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków na całym świecie i wciąż rosnącą społeczność fanów: The Vegetal Noise Lovers.

<< Zero absolu >> to nowoczesna, jednoosobowa krzyżówka post rocka, math rocka i elektroniki. W twórczości artysty muzyka elektroniczna przeplata się z różnorodnymi instrumentami, a przysłową wisienkę na torcie stanowią same teksty.

Występy na żywo to istotny element w życiu << Zero absolu >>, dzięki nim bowiem słuchacze mogą doświadczyć tej cudownej muzyki w jeszcze bardziej emocjonalny i szczery sposób.

W trakcie ponad 130 koncertów (we Francji, Europie i Islandii), począwszy od 2006 roku, << Zero absolu >> dzielił sceny z takimi artystami, jak Motorhead, Nashville Pussy, Will Haven, MOPA, Saxon Shore, Tides From Nebula, Eryn Non Dae, Bye Horus i The Twisted Minds.

Ceny biletów: 20/30 zł

The Pigeon Detectives (15.02)

The Pigeon Detectives to piątka chłopaków, którzy znają się od lat i w 2002 roku postanowili założyć zespół grający w rock ‘n’rollowym klimacie. Debiutancki singiel „I’m Not Sorry” przyczynił się do zainteresowania zespołem i zaowocował supportowaniem Dirty Pretty Things. Kolejny singiel „You Know I Love You” wzbudził zainteresowanie Kaiser Chiefs, którzy zaprosili zespół na swoją trasę koncertową w 2006 roku. Z kolei trzeci singiel formacji „I Found Out” przyniósł zespołowi pierwsze miejsce na indie rockowej liście przebojów w Wielkiej Brytanii. Także albumy zespołu cieszą się uznaniem publiczności –jak chociażby debiutancki album „Wait For Me”, który uzyskał status platynowej płyty w Wielkiej Brytanii.

4 kwietnia bieżącego roku zespół wydał swój trzeci album zatytułowany „Up, Guards And At ‘Em!”, a w okresie letnich festiwali zagrali m.in. na głównej scenie Reading and Leeds Festival.

Ceny biletów: 35/45 zł

Waldemaar (17.02)

Zapraszamy na niesamowite wydarzenie muzyczne z Waldemaarem w roli głównej.

Prawdziwy rock & roll w wykonaniu nietuzinkowego artysty, Martina Bengtssona, szwedzkiego dziennikarza, poety i byłego piłkarza.

Waldemaar jest formacją szwedzko-niemiecką z Berlina gwarantującą niezapomniane przeżycia muzyczne. Po wydaniu EP zatytułowanego 'Press-Down-Hold’, zespół jest aktualnie w trasie promując debiutancki krążek pod tytułem 'Schizolectric’.

 

Ceny biletów: 15/25 zł

Lora Lie + Social Carem (19.02)

Klimatyczne występy i charakterystyczne brzmienie wprowadzają słuchaczy w stan melancholii i kontemplacji. Lora Lie, czyli zespół, który uzupełnia tę lukę w polskim niezalu, w trasie promującej najnowsze wydawnictwo, „Catadores”. Po ciepło przyjętym debiutanckim mini-albumie „Rewind EP” formacja zdobyła uznanie publiczności. To zachęciło muzyków do nagrania nowej płyty, która ukazała się nakładem fyh!records.

Piątka z Warszawy gra muzykę inspirowaną dokonaniami PJ Harvey i CocoRosie, a gdzieś w tle przebija się duch Black Tambourine. Jednak całość należy sprawdzić na żywo, gdyż smutek i tląca się w głosie Kai Domińskiej nadzieja to coś, co budują obraz, jaki zastać można po skończeniu ostatniej strony „Krainy Chichów” Jonathana Carrolla. Jest smutno, jest też pięknie.

I coś jeszcze, bo zawsze jest coś jeszcze… Występem w Fabrice Lora Lie inauguruje swoją trasę „Catadores 2012 Tour”.

Social Cream – Zespół inspirujący się surowym garażowym brzmieniem, prostymi piosenkami i psychodelicznymi odlotami. Wśród swoich inspiracji wymieniają takie zespoły jak Sonic Youth, Ścianka, Pavement czy The Pixies, ich koncerty zawsze
są pełne żywiołowej energii i niespodziewanych zwrotów akcji. Czasami coverują Ramones albo Rebecce Black. Czasem występują w niepełnym składzie ale i tak dają świetne koncerty. Grają razem od wiosny 2010.

Ceny biletów: 10/15 zł

The Sunpilots (21.02)

Australijski zespół rockowy (Rock Progresywny, Indie Rock), którego koncerty stanowią niezwykle rozbudowaną przygodę z dźwiękiem, wzbogaconą o doskonałe teksty, które były nagradzane przez krytyków literackich.

The Sunpilots zarejestrował oficjalne wydawnictwa: „Living Receiver” oraz „Animals In My Mind” EP (Tour Edition), „Drones”(single), „You’re Gonna Be a Star” (single) oraz najnowsze „King of the Sugarcoated Tongues” (planowana data oficjalnego wydania płyty: październik 2012).

Nagradzany na ISC w Australii, MusicOZ Producer’s Award, nominowany do LA Music Award. Wideoklipy prezentowane są w stacjach telewizyjnych m.in. Video Hits, Channel V, a utwory w stacjach radiowych na całym świecie.

Zespół wciąż przebywa w Europie, koncertując w ramach The European Tour. Ich żywiołowe występy, między innymi w Polsce, pozwoliły im zdobyć niemałą rzeszę fanów. Dotychczas zagrali około 500 koncertów. Sprzedanych zostało setki albumów i gadżetów zespołowych. The Sunpilots są najczęściej obecnie koncertującym zespołem pochodzącym z Australii.

Ceny biletów: 10 zł

3moonboys (23.02)

3moonboys gra z małymi przerwami (zmiany składu, wyjazdy za pracą etc.) od 2004 roku.

Koło setki koncertów w kraju i krajach ościennych. Głównie w Niemczech gdzie zagraliśmy kilka tras i festiwali.

Na koncie mamy trzy płyty, oraz jedna epkę.
Nasza muzyka była wykorzystywana w niszowych produkcjach filmowych, a także zamieszczana na licznych składankach. Między innymi na płycie Off-festivalu 2010, którą selekcjonował Artur Rojek.

Ostatni album wydany przez naszą własną oficynę wydawniczą 3mb.presents pt.”16” to połączenie trzech form wyrazu artystycznego, muzyki, obrazu i słowa. Brzmi groźnie a w rzeczywistości jest to dwu płytowy album z muzyką, wydaną w niebanalnym opakowaniu, wewnątrz którego umieszczony jest tylko jeden krążek oraz link do drugiej części albumu. Koncept na ten krążek powstał w głowie naszego perkusisty-tekściarza Marcina Karnowskiego, który ma na swoim koncie wiele publikacji zarówno prozy jak i poezji.

W czerwcu 2011 ukazałała się pierwsza liberacka powieść Marcina „Zapiski z podróży”.

Ostatnia płyta promowana była jako „Trójkowy Znak Jakości” przez redakcyjną czołówkę PR3, m.in. przez Piotra Metza i Annę Gacek która uznała „16” za jedną z płyt roku 2009. W listopadzie 2009 zespół został zaproszony na dwa wspólne koncerty jako gość specjalny przez zespół HEY. Konsekwencją tych występów były kolejne zaproszenia na Off- festival, Haineken Opener ,Moon Ride festival na Słowacji i wiele innych.Należałoby też odnotować fakt iż 3MB. na zlecenie białostockiego festiwalu kina niemego przygotował muzyke do filmu Upiór w operze, którą odgrywa na żywo na specjalnych pokazach.Obecnie trwają prace nad czwartym albumem ,podobnie jak przy 16 nad produkcją czuwają sami muzycy 3mb.

Koncertom towarzyszą często wizualizacje przygotowane przez Radka Drwęckiego.

Ceny biletów: 10/15 zł

Bubliczki (24.02)

Bubliczki to 7 osobowa grupa hulaszczo – muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 2007 banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią.

Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove’u.

Panowie mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem „Opaa!” wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru „Pinokio”, pt „Historia Występnej Wyobraźni” na podstawie prozy Brunona Schulza.

W krótkiej historii zespołu nie zabrakło oskarów i innych tego typu zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia) to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej. Bubliczki aktualnie przygotowują drugi album, którego piorunujące efekty usłyszycie już niebawem…

Ceny biletów: 10/15 zł

Jacek Lachowicz (26.02)

Jacek Lachowicz jest w środowisku polskiej muzyki alternatywnej
personą szczególną. To jeden z przedstawicieli fali tych muzyków, którzy charakterem twórczym wykraczają daleko poza ramy standardowego rozumienia rocka w naszym kraju.

Lachowicz przez 8 lat współpracował z sopocką grupą alternatywną ŚCIANKA, z którą nagrał 4 płyty długogrające i pięć singli.

Od 2004 Lachowicz tworzy własny projekt muzyczny nazwany po prostu Lachowicz. Dotychczas ukazały się 4 płyty solowe Lachowicza – „Jacek Lachowicz” i „Za morzami” , ekskluzywna płyta „Runo” i najnowsza – „Pigs_joys and organs” …. płyta w większości jest w języku angielskim, a produkcyjnie zmierza w stronę prostych piosenek,które próbują wymknąć się sztampowej rockowej aranżacji…

 

Ceny biletów: 25/30 zł

 

 

Zapraszamy i życzymy miłej zabawy w imieniu swoim i klubu muzycznego Fabrika!

Podziel się:

NN

Pragniemy tworzyć serwis właśnie dla Ciebie, serwis z którym możesz zacząć dzień, lub w nocnej ciszy go zakończyć. Poznaj nasze spojrzenie na świat, inne niż do tej spotkałeś, a może ono jest bardzo podobne do Twojego?

Machnij komentarzem.