Kategorie: aktualności, filmTagi: , , , , , , , bezpośrednik

Disabled – film niekulturalnej ekipy

Disabled – film niekulturalnej ekipy

Tyle razy i w tylu miejscach chwaliliśmy się, że mamy jakieś talenty, jako redakcja Niekulturalnego, ale jakoś mało udowadnialiśmy naszą cudowność. Dzisiaj to się zmienia, nie sprowokowani niczym, lecz głodni kreatywności, przedstawiamy Wam, Drodzy Czytacze, nasz nowy projekt: Disabled.

dis_xx

Dokładnie 13 maja 2013 roku, Paulina Grochowska, nasza redaktorka zgłosiła się do mnie z pomysłem na film. W całej jej niesamowitej obrotności przygotowany był już pierwszy scenopis i wybrane lokalizacje. Nie ukrywam, że realizacja filmu chodziła mi już po głowie generalnie od uruchomienia serwisu. I tak oto po kilku spotkaniach, paru telefonach i kilku wypitych piwkach, w sobotę 27 lipca 2013 weszliśmy po raz pierwszy na plan zdjęciowy.

Ludzie stawiają sobie wyzwania, ale też granice. Granice, których nie potrafimy pokonać. Tak naprawdę jest to kwestia naszego umysłu i ograniczeń, które nam on narzuca. Przez te ograniczenia każdy staje się choć trochę niepełnosprawny…

Disabled jest tym bardziej dla nas przełomowym projektem, gdyż zdjęcia, montaż, muzyka, choreografia, scenariusz i reżyseria są wykonane przez część naszej ekipy, czyli: Paulina Grochowska (gra aktorska, pomysł, scenariusz i reżyseria), Leszek Karkut (zdjęcia), Marcin Siwiński (montaż, fx, muzyka) i ja, czyli Piotr Siwiński (plan, zdjęcia, montaż, web). Produkcją zajmuje się niezależna kooperacja ludzi utalentowanych EMPART (nie da się ukryć, że to znowu my). Czyli wszystko w rodzinie. Zapraszamy Was na fanpejdże naszego projektu:

Z nich oto będziecie się dowiadywać co nowego, a z racji tego, że ruszyliśmy z kopyta, to już tylko niebawem wysyp informacji. Wkrótce też odpalimy oficjalną stronę, na którą już serdecznie zapraszam w imieniu ekipy.

Podziel się:

Piotr Siwiński

Nieprzyzwoicie uprzejmy aluzjonista, kąśliwy romantyk w rogowych okularach, który rzucił palenie, chory na twórstwo wszelakie - nie szczędzi sobie niczego. Nie zaczepiać, nie pytać, nie deptać dywanów i trawników.

3 komentarze do “Disabled – film niekulturalnej ekipy”:

  1. Mon pisze:

    Będę śledzić losy tej produkcji! :)

    Ale jako grammar nazi muszę się przyczepić: „zarzekać się” znaczy „zapewnić, że się czegoś nie będzie robić” lub „wyprzeć, wyrzec się czegoś”. Czyli – nie psuje, jak by nie patrzeć. ;)

  2. T. pisze:

    Kuuuurcze..a miałam dwa wolne, samotne dni. Moja Lili mogła poznać mega ludzi a jej mama odchamić się nieco ;) Trzymam kciukasy :)

Machnij komentarzem.