Kategorie: muzykaTagi: , , , , bezpośrednik

BESIDES – Czy też jesteś spoza?

BESIDES – Czy też jesteś spoza?

Mieszkamy w bardzo dziwnym miejscu, gdzie przez większość roku panuje jesienna atmosfera. Szaro, buro, trochę depresyjnie. Dlatego też bardzo lubię kapele, które potrafią oderwać mnie od codziennej szarości. Besides staje się jedną z nich. Panowie z Brzeszcza potrafią fantastycznie zbudować atmosferę poprzez melancholijne melodie, stopniowo przyspieszające rozbudowane utwory, aż do konkretnego napędzającego do działania kopa w dupsko.

Wystarczy choćby posłuchać kawałka „At night”

żeby poczuć jak włos jeży się na plecach.

Uwielbiam, gdy artyści opowiadają mi poprzez muzykę jakąś historię, zabierają mnie poza granice zwykłego postrzegania pozwalając spojrzeć na świat z innej strony. Besides to właśnie ze mną robi. Wycisza, prowadzi za rękę poprzez delikatne harmonijne melodie aby po chwili przyjebać szorstką ścianą dźwięku, przebudzić, wylać na głowę kubeł zimnej wody. Gdy ich słucham czuję się jak bym wrócił do pierwszych płyt 65 days of static. Niegdyś jednej z moich ulubionych kapel ;).

Sami mówią o sobie: „Odnaleźliśmy świat wrażliwości, emocji, ten spoza codziennej walki o byt. Uczyniliśmy z niego przystań, bezpieczne miejsce dla nieodnalezionych”
Zespół Besides to młody i bardzo obiecujący zespół na polskiej scenie post-rockowej. Jego niesamowite, połączone z wizualizacjami koncerty potrafią wzbudzić w słuchaczach intensywne doznania emocjonalne.

Zespół tworzą: Paweł Kazimierczak, Piotr Świąder – Kruszyński, Artur
Łebecki, Bartek Urbańczyk.

Nowa płyta już 20 września. Więcej informacji na oficjalnym fanpage’u zespołu.

Podziel się:

2 komentarze do “BESIDES – Czy też jesteś spoza?”:

  1. Mazur pisze:

    Znam o wiele lepszą kapelke z Brzeszcz ITALIAN SCOOTERS
    Pamiętam jak rok temu na Rock Reggae Festival zrobili takie show że pod mała sceną było więcej ludzi niż pod Dużą i mało kto na Come poszedł po tym koncercie

  2. Rob pisze:

    A ja pamiętam że na Comie było najwięcej osób więc coś tu nie gra:) w każdym razie to inna muzyka , a w ogóle nie ma lepszych i gorszych sa tylko trafiające do publiki takiej a nie innej , liczniejszej lub też nie:)

Machnij komentarzem.