Kategorie: muzykaTagi: , , , , , bezpośrednik

Butumbaba

Butumbaba

Ponoć robi się coraz cieplej, ponoć… Dlatego w tym odcinku muzyki z Jamendo będzie reggae i to nie byle jakie bo z Argentyny… oto przed Państwem Butumbaba.

Co o nich wiemy? Istnieją od 1993r. a jako grupa powstali w Santa Fe, grają ekspresyjną muzykę, co na tamte lata i miejsce było prawdziwą nowością. Bardzo szybko stali się sławni w swoich okolicach i wyrośli na mistrzów jamajskich i karaibskich rytmów. Swój pierwszy studyjny album nagrywają w 1997 roku – Skacharpas (do pobrania za darmo), 18 elektryzujących i energetycznych utworów robi wrażenie, bujając i mocno rozgrzewając.

Ogólnie do tej pory wydali dwa albumy studyjne. Drugi to Majikakonvinazion i obydwa są dostępne do pobrania za darmo w serwisie Jamendo. Dodam jeszcze, że są sławni wśród Latynoamerykanów i ciagle koncertują na południowym kontynencie.

Energiczni multiinstrumentaliści udzielają się także na wielu składankach, których nie znajdziemy w normalny sposób w naszym kraju. Nadal się rozwijają i szlifują swoje talenty, czego możemy doświadczyć słuchając ich ostatnich studyjnych poczynań…

Tradycyjnie kilka linków:

Dobrego słuchania….

Podziel się:

Piotr Siwiński

Nieprzyzwoicie uprzejmy aluzjonista, kąśliwy romantyk w rogowych okularach, który rzucił palenie, chory na twórstwo wszelakie - nie szczędzi sobie niczego. Nie zaczepiać, nie pytać, nie deptać dywanów i trawników.

Machnij komentarzem.