Kategorie: muzykaTagi: , , , , , , , , bezpośrednik

Cuttooth LP – elektroniczny spokój jakiego dawno nie było

Cuttooth LP – elektroniczny spokój jakiego dawno nie było

Jakiś czas temu na łamach naszego serwisu przybliżyłem wam taki zespół jak King Midas Sound, wymiataczy z Wielkiej Brytanii uderzających mocnym trip-hopem z elementami dubstepu. Niewątpliwego uroku i mocnego uniesienia poprzeczki dodawała tam pani o imieniu Kiki Hitomi. Jej barwa głosu, można tak rzec, nadawała sensu wszystkim brzmieniom z jej udziałem.

I tak oto po długim czasie, 21 czerwca 2013 roku pojawia się album wydawnictwa 4lux – Cuttooth, gdzie w/w pani wraz z Sarah Linhares i Bridie Jackson wznoszą się wspólnie na wyżyny elektronicznych klimatów.

To co może was na wstępie zauroczyć to spokój, który daje ukojenie w całym naszym zabieganiu, spokojne melodie z lekkim jak piórko wokalem, który gdzie nie gdzie potrafi dodać trochę pieprzu jak i podnieść wszystkie włosy na ciele. Dobre i rasowe downtempo ze szczyptą soulu.

Album jest drugim w dorobku Brytyjczyka, Nick’a Cuttooth Cook’a, a facet zrobił i zmontował coś bajecznego, a sam pisze o sobie, że robi dziwny hip-hop. Oczywiście zwabił mnie wokalem samej Hitomi, która ma tu prawie, że Burialowy wpływ na całość. Tak, to bardzo dobry wabik, a ci co znają ją z KMS na pewno się nie zawiodą, a nawet odkryją dokładniej jej talenty.

Co tu dużo się zastanawiać, warto zainwestować w to cudo, które wyrosło znienacka, a dokładnie z holenderskiego 4lux Rec. Dostajemyt elegancką całość z mocnymi wokalami, które dobrze oddziałują na nasz odpoczynek czy pracę, koniecznie ze słuchawkami na uszach. Koneserzy na pewno doszukają się tam odniesień do garażowego, rdzennego hip-hopu Starego Kontynentu. Ale to już smaczek, który zostawiam wam do zasłuchania. Cuttooth, polecam!

cuttooth_nick

Podziel się:

Piotr Siwiński

Nieprzyzwoicie uprzejmy aluzjonista, kąśliwy romantyk w rogowych okularach, który rzucił palenie, chory na twórstwo wszelakie - nie szczędzi sobie niczego. Nie zaczepiać, nie pytać, nie deptać dywanów i trawników.

komentarz do “Cuttooth LP – elektroniczny spokój jakiego dawno nie było”:

  1. bebzoom pisze:

    Długa trasa,dobre audio w samochodzie i ta produkcja… To relaks1000%

Machnij komentarzem.