Kategorie: muzykaTagi: , , , bezpośrednik

Jemex [jamendo]

Jemex [jamendo]

Ciągnąc dalej już naszą cotygodniową tradycję odnośnie darmowej muzyki do słuchania na maszynkach wszelakich, którą możemy znaleźć w serwisie Jamendo, mam zaszczyt przedstawić kolejnego artystę, tym razem z pogranicza pop’u, indie i muzyki elektronicznej.

Jemex.

Mimo tego, że karnawał już nam się zakończył, to ten utalentowany pan pochodzący z Brooklynu tworzy muzykę lekką i przyjemną przy której nóżka pod stołem sama tupie w rytm nadawany przez głośniki.

Jemex jest w głównej mierze producentem, działającym na rynku od 2004 roku. Skupia się głównie i zapewne ciągle dąży do tego, by robić muzykę międzygatunkową, wpadającą w ucho różnym odbiorcom, skupiając się na instrumentach elektronicznych i akustycznych, zachęcając do współpracy różnych wokalistów. Jak mu to wychodzi? Możecie sprawdzić sami przesłuchując jeden z wielu ciekawych kawalasów, który został dodatkowo okraszony fajnym, amatorskim teledyskiem:

Z tego, co udało mi się zauważyć, to żaden oficjalny po sieci nie krąży, a ten jest jeden z ciekawszych, który może zmylić…

Oczywiście, jeżeli zainteresował Was artysta, to płyty możecie znaleźć w serwisie Jamendo, a więcej (zdawkowych) informacji pozyskać, pooglądać i poczytać tutaj:

Miłego odbioru wszystkim…

Podziel się:

Piotr Siwiński

Nieprzyzwoicie uprzejmy aluzjonista, kąśliwy romantyk w rogowych okularach, który rzucił palenie, chory na twórstwo wszelakie - nie szczędzi sobie niczego. Nie zaczepiać, nie pytać, nie deptać dywanów i trawników.

Machnij komentarzem.