Kategorie: muzykaTagi: , , , , , , , , bezpośrednik

Judy’s Funreal – shoegaze z Polska!

Judy’s Funreal – shoegaze z Polska!

Z góry mówię, że nigdy nie słuchałem My Bloody Valentine i nie byłem fanem Joy Division – dlatego porównań nie będzie. Dodam jeszcze, że umowy z Trójmiastem także nie mam żadnej, a to, że kolejny zespół muzyczny stamtąd, to także nie moja wina. A, że lubuje się w klimatach dość nietypowych, a w szczególności pochodzące z Polski, to dzisiaj przedstawiam Wam trio o pasjonującej nazwie Judy’s Funreal, oczywiście z Trójmiasta.

Trio: Filip, Piotr i Marcin, czyli bębny, gitary i wokale. Zawsze kiedy widziałem dodatkowe info do płyty o treści: Indie Rock, jakaś niechęć straszna dopadała mnie automatycznie, tak że nigdy nie wcisnąłem play, a generalnie jakimś tam fanem rocka jestem. Z pogrzebem było inaczej, nazwa zespołu jakoś tak zadziałała, że od razu po pierwszych słowach, dosłownie zza grobu, bądź zamkniętej trumny, bo taki wokal wydaje się być, nie przestałem słuchać tria z Trójmiasta.

A zaczynam zauważać, że zawsze wpadają mi zespoły, które są gotowe na to by je pochwalić. A Judy’s Funreal właśnie taki jest.

Nie przeszkadza, wpada w ucho i jako reprezentant shoegaze, efekt grobowy, jest można powiedzieć podręcznikowy (bo taki tylko znam). Jako człowiek, który pierwszy raz spotkał się z tym gatunkiem, muszę przyznać, że parę tygodni zapętlony album robił swoje. Do legend gatunku jakoś jednak mnie nie popchnął, co uważam za pozytywne, gdyż nie będę psuł sobie radości z rodzimej, kolejnej perełki.

Judy's Funreal

Na ten moment mamy od chłopaków EPkę: Four Track Extended Play, z którą po prostu należy się zapoznać, nawet po to by przewietrzyć swoje stęchłe szufladki gatunków różnych. A z resztą, co tu będę pisał, jak możecie posłuchać:

Nóżka potupuje sama w zimnych rytmach. Poznajcie i śledźcie ich poczynania bo warto! Byłem na pogrzebie Judy i chciałbym go przeżyć jeszcze raz.

Foto: facebook. Pogrzeb Judy jest dumnie wydawany przez fyh!records.

Podziel się:

Piotr Siwiński

Nieprzyzwoicie uprzejmy aluzjonista, kąśliwy romantyk w rogowych okularach, który rzucił palenie, chory na twórstwo wszelakie - nie szczędzi sobie niczego. Nie zaczepiać, nie pytać, nie deptać dywanów i trawników.

Machnij komentarzem.