Deezer – kradnie serce

Deezer – kradnie serce

Chcielibyście się czuć kiedyś jak dziecko, które dostało milion dolarów do ręki będąc w sklepie z zabawkami, wiedząc, że może kupić co chce i wydać całą kasę?

Ba, pytanie. Każdy by chciał. A ja miałem okazję tak się poczuć zapuszczając się wreszcie do serwisu Deezer o którym na blogach i różnych soszjalach głośno, i raczej nie są to słowa krytyki, ale okrzyki radości. Ale jednak od początku…

Czytaj więcej »

Kim do cholery jest Natalia Lesz? – czyli NaTemat.pl

Kim do cholery jest Natalia Lesz? – czyli NaTemat.pl

Wczoraj polski Internet rozhuczał się startem nowego tworzywa, jakim jest portal Tomasza Lisa NaTemat.pl.

Zapowiadany już od dawna pod adresem cosnowego.pl, budował napięcie tym, że miał się stać polskim Huffington Post.
I ruszyli. Na każdym blogu i  w każdym serwisie informacyjnym można było przeczytać choćby jedno zdanie na ten temat, pojawiła się także mała falunia krytyki, bo jakżeby tak bez krytyki? Z racji tego, że staram się na gorąco nie wyrażać swoich opinii, bo z reguły wszystko na początku mi się podoba, co nie byłoby by wcale wiarygodne ani nie przyniosłoby żadnej wartości, odpuściłem sobie temat na później… czyli na teraz.

Czytaj więcej »

Elle Lefant [jamendo]

Elle Lefant [jamendo]

Kto nie wie co to jest Jamendo?

Ha, byliście sprytni i kliknęliście link. Ale samo kliknięcie zbyt dużo nie mówi. Otóż, trzeba przysiąść na chwilkę i posłuchać.
Ale czego? – zapyta pewnie ktoś. Mój drogi, w pewnym sensie darmowej muzyki, muzyki którą możesz pobrać, załadować na swój odtwarzacz mp3, słuchać do woli i co najlepsze: wysłać linka znajomym, by posłuchali razem z Tobą.

Niemożliwe? W czasach kiedy walczymy z ACTA, kiedy ZAiKS i MPAA pchają nam się drzwiami i oknami?

Możliwe jak najbardziej i to już od dawna!
Czytaj więcej »

Czarne chmury

Czarne chmury

Ostatnimi czasy rozrasta się niczym cumulonimbus, nowy hype w branży IT. Posługując się nomenklaturą przemądrzałych aktorów i aktorek zakitlonych w reklamach wyrobów branży farmaceutycznej, można by rzec: nowy Marketoidon Forte Plus na wszystkie bóle, łagodny dla żołądka, przywracający prawidłową perystaltykę jelit a wręcz ograniczający do minimum efekty gazotwórczo akustyczne szalejącej przemiany materii, dzięki któremu nasze twarde dyski nie puchną jak balon po odebraniu kilkuset maili z niechcianą pocztą, reklamującą zazwyczaj nomen omen środki na brak opuchlizny w miejscach zwykle pożądanych.

Czytaj więcej »

Bug się rodzi

Bug się rodzi

Wiem, że trochę późno na kolędowanie ale w przypływie dobrego świątecznego humoru postanowiłem pozbawić swój androidowy telefon starego wysłużonego ROMa i zaaplikować jako prezent dla znudzonego CPU jakiś odświeżony firmware. Bardzo dobrym (teraz tak twierdzę) wyborem okazał się MIUI. Androidowy fork CyanogenModa, który z kolei jest forkiem czytego googlowego Androida – zaleta Open Source i przekleństwo pewnej niewielkiej firmy z Redmond. Nie chcę się tutaj rozpisywać o sposobach instalacji firmware’u, gdyż jest ich naprawdę wiele, zależnie od producenta, modelu telefonu, wersji MIUI, zastanego software’u i całej masy innych czynników. Czytaj więcej »

Koniec last.fm

Dzisiaj na stronie Regionalnego Centrum Kultury opublikowano wiadomość o zwycięzcy w konkursie na logo. Pokazali też projekt. Komisja konkursowa tak uzasadniła swój wybór: „Praca zdobyła jednogłośne uznanie jury. Komisja konkursowa doceniła pomysłowość, prostotę znaku, jego czytelność, rozpoznawalność i łatwość zapamiętywania. Czysta forma oraz wysokie walory graficzne pozwalają na stosowanie znaku w różnych transpozycjach. Nowoczesna forma znaku nawiązuje do architektury budynku RCK” (cytat z protokołu).

Jakoś dziwnie uzasadnienie kompletnie nie pasuje mi do wybranego przez nich projektu. Prawda…proste, ale w tym wypadku śmiesznie proste. No nic…Gusta i guściki. Gratuluję osobie z okolic Łodzi.

Od kilku dni last.fm zrobił się płatny. Na szczęście zawsze znajdzie się jakaś ciekawa alternatywa. Od dzisiaj olewam lasta i przesiadam się na imeem.com. Było miło, ale płacić wam nie będę :)

http://media.imeem.com/v/VaW3m12YL0/aus=false/pv=2
Drown in the Now ft Matisyahu –