Kategorie: miejsca, poznańTagi: , , , bezpośrednik

Scena na Piętrze

Scena na Piętrze

Fundacja Sceny na Piętrze Tespis w Poznaniu przy ul. Masztalarskiej.

W roku 1979 odegrano na deskach Sceny na Piętrze pierwszy spektakl noszący tytuł Śnieg, a był to marzec. I tak od tamtej pory miejsce to gości niesamowitych artystów, piosenkarzy, kabarety, organizuje warsztaty dla szkół, wystawy obrazów i aukcje charytatywne dla potrzebujących. A wszystko to dzieje się na kameralnej sali teatralnej oraz w galerii.

Spotkać można tam przesympatycznych ludzi, przeżyć niesamowite przygody wraz z artystami, z którymi, dzięki niepowtarzalnej charakterystyce miejsca, mamy kontakt bezpośredni podczas odbywających się przedstawień, jak i po, podczas symbolicznej lampki wina. Wtedy także jest okazja zdobyć autograf i zadać wszystkie nurtujące nas pytania. Scena na Piętrze organizuje także benefisy, na których nie tylko możemy poznać bliżej naszą ulubioną gwiazdę, ale także zobaczyć wyjątkowe popisy aktorskie, słuchając międzyczasie świetnych anegdot.

A kiedy zbliża się czas Bożego Narodzenia, to wtedy możesz, drogi widzu, oddać się pastorałkom.

W Poznaniu nie ma na pewno takiego drugiego miejsca.

Fundacja Sceny na Piętrze Tespis stara się także, aby pamięć o nieżyjącym mistrzu, Romanie Wilhelmim nigdy nie zginęła. Dzięki jej działalności powstał skwer im. Romana Wilhelmiego, odsłonięto tablicę pamiątkową przy ul. Masztalarskiej, oraz zorganizowano dni upamiętniające wielkiego artystę.

Do końca sezonu 2011/2012, fundacja pragnie zebrać pieniądze na obelisk – więcej informacji tutaj – który stanie na skwerze imienia tegoż aktora, a każdy dobrowolny datek w postaci darowizny się przyda. Dla chętnych, którzy by chcieli wspomóc to artystyczne dzieło podajemy poniżej nr konta fundacji:

Fundacja Sceny na Piętrze TESPIS
ul. Masztalarska 8, 61-767 Poznań
nr konta:  76 12406625 1111000056097838
tytułem: DAROWIZNA – Obelisk Romana Wilhelmiego

W imieniu fundacji, dziękujemy za każdą, nawet drobną wpłatę.

Jak widzicie Drodzy Czytelnicy, jest to miejsce, którego nie da się nie kochać, nie podziwiać i nie poznać. Wspaniałe dzieła na deskach teatru, wspaniały klimat i akcje, a przede wszystkim wspaniali ludzie. Dlatego zapraszamy serdecznie na odwiedzanie Sceny przy ul. Masztalarskiej w Poznaniu, wierzymy że skradnie Wam serce. A my będziemy na bieżąco od dzisiaj informować Was o wszystkich wydarzeniach.

Adres: ul. Masztalarska 8, 61-767 Poznań

Fundacja Sceny na Piętrze TESPIS:

Podziel się:

NN

Pragniemy tworzyć serwis właśnie dla Ciebie, serwis z którym możesz zacząć dzień, lub w nocnej ciszy go zakończyć. Poznaj nasze spojrzenie na świat, inne niż do tej spotkałeś, a może ono jest bardzo podobne do Twojego?

Machnij komentarzem.