Ten rok z miesiąca na miesiąc zaskakiwał bardziej – czyli podsumowanie 2013

Ten rok z miesiąca na miesiąc zaskakiwał bardziej – czyli podsumowanie 2013

Kolejny rok mija, zaskakujący i dobry. Zaskakujący dlatego, że dużo dobrych polskich zespołów i artystów pojawiło się na horyzoncie, a w dodatku wydali niesamowite albumy, w których to zasłuchuje się do dzisiaj. Kinematografia za to, jakoś nie zaskoczyła, co można zauważyć po częstotliwości pojawiania się recenzji na naszej stronie, po prostu aż nie chciało się pisać. Dobry, bo dużo się wydarzyło i w naszym serwisiątku i poza nim. Ale od początku…

Czytaj więcej »

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Cicha noc, święta noc,
Pastuszkowie od swych trzód
Biegną wielce zadziwieni
Za anielskim głosem pieni
Gdzie się spełnił cud,
Gdzie się spełnił cud.

Cicha Noc

To już trzecie święta Bożego Narodzenia z Niecodziennikiem Niekulturalnym, czegoż możemy więc życzyć Wam Czytaczki i Czytacze?

Wyjątkowo kulturalnych, zdrowych i radosnych, czyli dużo uśmiechu zawsze. Spokojnych, abyście chociaż przez ten czas świąt zapomnieli o pośpiechu i mieli czas dla siebie samych i bliskich. Ciepłych i to nie koniecznie pogodowo, ale rodzinnie, domowo, zapominając na tę chwilę o wszelkich troskach. Cichej i świętej nocy i odkrywaniu jej na nowo nie tylko w sobie ale i wśród bliskich i co byście z nimi wszystkie zaległości nadrobili, a wszelkie zadry potrafili wytłumaczyć i wybaczyć. Pełnych miłości, bo tak. Odpoczynku od polityki, uczelni, banków, ubezpieczeń, startupów, serwisów informacyjnych, lekarzy, aptek i innych nie dających spokoju spraw. I żeby się spełnił cud i spełniał przez całe wasze życie.

Wszystkiego dobrego, wszelkiego błogosławieństwa Bożego i niech kolęda zabrzmi na całym świecie!

Ekipa Niecodziennika Niekulturalnego.

PS. Wracamy tradycyjnie po świętach, a teraz idziemy wprawiać wszystkie życzenia w czyn.

Przerwy i wzruszenia

Przerwy i wzruszenia

Przerwa. Czasem się przydaje. Oddalenie się od spraw, które miały znaczenie lub zawładnęły twoim życiem na pewien okres czasu. I nagle – jest po wszystkim.

Pustka? Nie. Zdystansowanie się.

Jak zaczynaliśmy – nie byłam pewna, czy damy radę. Amatorzy, niedoświadczeni, bez sprzętów ani całego zaplecza organizacyjnego. Czwórka – niczym drużyna jednego filmu. Pod presją czasu.

Czytaj więcej »

Machina ruszyła…

Machina ruszyła…

DISABLED.

Machina ruszyła. Nawet się nie spodziewałam, że tak sprawnie.

Na początku roku, jak zwykle borykałam się z kontuzją. Jak zwykle, bo ciało czasem w zimie odmawia mi posłuszeństwa. Ortopeda straszył zabiegami i operacjami, co wprawiło mnie w dołowy nastrój. Aż któregoś dnia pomyślałam, że mogę tańczyć, nawet z rozwalonym kolanem. Choć trochę „niepełnosprawnie” to może wyglądać.

Czytaj więcej »

Mieliśmy atak, udany!

Jakieś trolisko wbiło nam na serwer i pozamiatało pliki. Teraz już wszystko jest na swoim miejscu, a wszystkie procedury bezpieczeństwa zostały wykonane pomyślnie. Co najlepsze, nie dokonało się to przez kod WordPress, ani przez zabezpieczenia serwera. Więc jak ktoś martwi się o swoje blogisko to niech czuje się bezpiecznie. Tutaj dziękujemy obsłudze naszego hostingu vipserv.org za świetną reakcję i blokadę dostępu do stron, a także za pomoc w szybkim rozwiązaniu problemów. Niestety w pliki konfiguracyjne został wstrzyknięty trojan. Dlatego ogromna prośba:

osoby wchodzące na naszą stronę dnia 19.05.2013 od godziny 15:47 do godziny 20:45 proszone są o niezwłoczne przeskanowanie swoich systemów operacyjnych pod kątem trojanów. Tyczy się to wszystkich systemów operacyjnych!

Za niedogodności przepraszamy. Właśnie podjęliśmy wszystkie niezbędne kroki aby zapobiec w przyszłości, w miarę możliwości, wszystkim takim akcjom.

Uziemiona – niemoralnie zachwalająca recenzja

Uziemiona – niemoralnie zachwalająca recenzja

Dobrze jest wracać do domu i zastanawiać się nad publicznym zachwalaniem jednej z naszych redaktorek, która popełnia sztukę non stop, czerpie się od niej motywację, a dodatkowo jest się na jej własnym autorskim przedstawieniu, nie premierowym, bo premiera była dużo wcześniej.

Czytacze drodzy, oto nasza redaktorka Paulina Grochowska (Groszeq) i jej Uziemiona.

Czytaj więcej »

Nadchodzi nowe, małymi kroczkami… niecodzienne i niekulturalne.

Nadchodzi nowe, małymi kroczkami… niecodzienne i niekulturalne.

Nie da się ukryć, minął już 1 [słownie: jeden] rok i pięć miesięcy odkąd Niecodziennik Niekulturalny pojawił się w sieci. I nie da się ukryć, w pewnym stopniu zrobiło się sentymentalnie. Przez ten czas nakreśliliśmy sobie kierunek: promocja kultury niezależnej co jest trzonem naszego serwisu i czego nie da się ukryć, zebraliśmy rzeszę stałych czytelników i promujemy wspaniałych i utalentowanych ludzi – czego więcej chcieć?

Czytaj więcej »