Kiedy nie śpię – zmieniam i tworzę. Czyli zaproszenie na spektakl UZIEMIONA

Kiedy nie śpię – zmieniam i tworzę. Czyli zaproszenie na spektakl UZIEMIONA

Do czasu nadejścia kolejnej daty: 4 grudnia 2013. Mam szczęście do czwórek.

Tym razem coś, co już było wystawiane, co było w ramach Niecodziennika zrecenzjowane i co się wielu osobom podobało. Choć w przekazie jest ciężkie, a ja postanowiłam zrobić je jeszcze trudniejsze.

Zapraszam na spektakl UZIEMIONA 4 grudnia 2013 o godz. 20:00 do Małego Domu Kultury nad Dragon Pubem. Po spektaklu również pokaz DISABLED.

Pracując jakiś czas temu z Markiem Zgaińskim (reżyser i założyciel Mojego Teatru w Poznaniu) otrzymałam kilka ciekawych uwag, co do sposobu poruszania się, mówienia, ale przede wszystkim budowania dramaturgii. To jest niestety coś, czego na studiach nie uczą. Szczególnie na prawie.

Tak więc spektakl będzie jeszcze mroczniejszy. Żywszy. Bardziej „aktorski”. Ale czy aż tak? Sama nie wiem. To zależy, gdzie mnie widownia poprowadzi.

Muzykę tu trzeba będzie wydłużyć, tu skrócić. Tam coś pokombinować. Nie będzie czarnej płachty, będzie więcej piór, ale nie z oskubanych kurczaków. To innym razem. I nowa choreografia. Czyli zmiany, zmiany, zmiany. Tak jak nie potrafię usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu, tak samo nie mogę pozwolić na wystawienie czegoś, co można zmienić na lepsze. Chociaż może nawet nie na „lepsze”, ale na inne. To tylko od publiczności zależy, jak to nazwie.

Zapraszam więc na godzinę 20:00. Ciekawa jestem Waszych reakcji, odbioru i nazwania spektaklu jednym słowem. Albo wieloma. Co kto lubi!

Scenariusz i reżyseria: Paulina Grochowska

Muzyka: Jonáš Špaček /wHAT’S yOUR fAVORITE nUMBER?”

Reżyseria świateł / Pomoc techniczna: Andrea Brendel

DSC_5572a

Występują: Paulina Grochowska

Gościnnie: Andrea Brendel

Głos: Rafi Ben Gour

https://www.youtube.com/watch?v=n5sLj-80o-0

Patronujemy: Fakil w Strefie Kultywator w Poznaniu (20.09).

Patronujemy: Fakil w Strefie Kultywator w Poznaniu (20.09).

W piątek 20 września od godziny 21:30 przestrzeń poznańskiej Strefy Kultywator wypełni się potężną dawką dźwięków z pogranicza house i techno. Wszystko za sprawą Fakila – niezwykle utalentowanego, młodego Dja z Berlina, związanego na co dzień z wytwórnią Baalsaal Records. Wraz z nim wystąpią przedstawiciele zielonogórskiej sceny klubowej: El’mirka i Diskoleptikk, oraz reprezentantka poznańskiego kolektywu „I’m so addicted” – Hania. Będzie to impreza z cyklu „PLUG & PLAY Presents”, której ideą jest promocja niezależnych artystów muzyki elektronicznej i klubowej w Polsce.

Czytaj więcej »

Dyzmatronik – 6.06.2013 Klub Dragon w Poznaniu

Dyzmatronik – 6.06.2013 Klub Dragon w Poznaniu

Maciej Maciora Balcewicz i Artur Sosen Klimaszewski zaczęli współpracę w 2010 roku. Jak to zazwyczaj bywa trafili na siebie przypadkiem i stwierdzili, że trzeba połączyć światy tak różne jak okolice hip-hopu (w których obracał się Maciora) i muzykę ilustracyjną (jaką zajmuje się Sosen). Najciekawsze rzeczy dzieją się przecież na styku gatunków. A takiej mieszanki nikt chyba przed nimi nie próbował.

Czytaj więcej »