Kiedy nie śpię – zmieniam i tworzę. Czyli zaproszenie na spektakl UZIEMIONA

Kiedy nie śpię – zmieniam i tworzę. Czyli zaproszenie na spektakl UZIEMIONA

Do czasu nadejścia kolejnej daty: 4 grudnia 2013. Mam szczęście do czwórek.

Tym razem coś, co już było wystawiane, co było w ramach Niecodziennika zrecenzjowane i co się wielu osobom podobało. Choć w przekazie jest ciężkie, a ja postanowiłam zrobić je jeszcze trudniejsze.

Zapraszam na spektakl UZIEMIONA 4 grudnia 2013 o godz. 20:00 do Małego Domu Kultury nad Dragon Pubem. Po spektaklu również pokaz DISABLED.

Pracując jakiś czas temu z Markiem Zgaińskim (reżyser i założyciel Mojego Teatru w Poznaniu) otrzymałam kilka ciekawych uwag, co do sposobu poruszania się, mówienia, ale przede wszystkim budowania dramaturgii. To jest niestety coś, czego na studiach nie uczą. Szczególnie na prawie.

Tak więc spektakl będzie jeszcze mroczniejszy. Żywszy. Bardziej „aktorski”. Ale czy aż tak? Sama nie wiem. To zależy, gdzie mnie widownia poprowadzi.

Muzykę tu trzeba będzie wydłużyć, tu skrócić. Tam coś pokombinować. Nie będzie czarnej płachty, będzie więcej piór, ale nie z oskubanych kurczaków. To innym razem. I nowa choreografia. Czyli zmiany, zmiany, zmiany. Tak jak nie potrafię usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu, tak samo nie mogę pozwolić na wystawienie czegoś, co można zmienić na lepsze. Chociaż może nawet nie na „lepsze”, ale na inne. To tylko od publiczności zależy, jak to nazwie.

Zapraszam więc na godzinę 20:00. Ciekawa jestem Waszych reakcji, odbioru i nazwania spektaklu jednym słowem. Albo wieloma. Co kto lubi!

Scenariusz i reżyseria: Paulina Grochowska

Muzyka: Jonáš Špaček /wHAT’S yOUR fAVORITE nUMBER?”

Reżyseria świateł / Pomoc techniczna: Andrea Brendel

DSC_5572a

Występują: Paulina Grochowska

Gościnnie: Andrea Brendel

Głos: Rafi Ben Gour

https://www.youtube.com/watch?v=n5sLj-80o-0

Kultywator – STREFA TEATRU

Kultywator – STREFA TEATRU

Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą.

Novalis

Projekt ’Kultywator – STREFA TEATRU’ został stworzony przez Strefę Kultywator i Joannę Szustopol*.

Strefa Teatru zawiera w sobie:

  1. cykliczne warsztaty teatralne (STREFKA TEATRU DLA DZIECI oraz STREFA TEATRU DLA MŁODZIEŻY)
  2. warsztaty teatralne i intermedialne, spotkania, wykłady (STREFA GOŚCINNA TEATRU)
  3. tworzenie projektów teatralnych we współpracy z artystami z różnych dziedzin sztuki i nauki (STREFA PROJEKTÓW TEATRALNYCH)

Cykliczne warsztaty teatralne odbywać się będzie w każdą niedzielę w Strefie Kultywator w godzinach:
14:00 – 16:00 ——–> STREFKA TEATRU DLA DZIECI
17:00 – 19:00 ——–> STREFA TEATRU DLA MŁODZIEŻY

Zapisy: strefateatru@gmail.com
Miejsce: Strefa Kultywator, ul. Zielona 8
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Kultywator-Strefa-Teatru/392771207481560?fref=ts

Czytaj więcej »

Opowieści pięknych dusz….

Zwykle poruszają mnie słowa, które są westchnieniami duszy…zatrzymują i uspokajają wprowadzając chwilę spokoju w rozwichrzony świat codzienności. Zabierają w miejsca, gdzie wszystko jest wypowiedziane, opisane… Czuję się znormalizowana, zjednoczona z uczuciami, które wcale nie musza być wyłącznie dobre…ale muszą być uwrażliwione.

Poruszają mnie również niezwykle dźwięki dając ujście złym emocjom lub otulając swoją niezwykłością, wnikają tworząc swój własny świat we mnie…
Często mówię : lubię, kiedy muzyka zamyka mi oczy…bo kiedy zamyka mi oczy- wypełnia mi duszę…Maluje obrazy wewnątrz mnie, dziwne światy, piękne wzruszenia…

Czasem jednak nie słyszę słów bądź nie chcę ich słyszeć, nie czytam poruszających mnie tekstów, bo brak mi na to siły…Nie słyszę dźwięków muzyki i nijak we mnie nie wnika ten cudny świat…i wtedy…w kompletnej ciszy zanurzam się w świat fantazji, uniesień, ciekawych historii poprzez wzrok…
Coś wypełniać musi duszę…

Fotograf nieistniejących światów… Rodney Smith

Kołobrzeski malarz nastrojów… Włodzimierz Kukliński