Kategorie: koncertyTagi: , , , bezpośrednik

kontenerART koncerty – lipiec 2012 (Poznań)

kontenerART koncerty – lipiec 2012 (Poznań)

Niecodziennik Niekulturalny, Bego Booking i KontenerART serdecznie zapraszają na nadchodzące w lipcu koncerty:

CKOD (08.07)

CKOD pochodzi z Łodzi, istnieje od początku 2001 roku, a nazwę zaczerpnął z tytułu piosenki brytyjskiego zespołu Saint Etienne. Do tej pory C.K.O.D. wydali cztery płyty, entuzjastycznie przyjęte przez media i fanów dzięki oryginalności i melodyjności muzyki oraz dojrzałości tekstów. W połączeniu z felietonem Kuby Wandachowicza (basisty zespołu) „Generacja Nic” opublikowanym w Gazecie Wyborczej, przyniosło to grupie opinię „głosu zbuntowanego młodego pokolenia”. Felieton wywołał ożywioną dyskusję na łamach „Gazety”, której podsumowaniem był drugi artykuł tego autora, zatytułowany przewrotnie „Rewolucja Nic ?”

Zainteresowanie zespołem i jego przekazem zaowocowało również ważnym filmem dokumentalnym „Generacja CKOD” w reżyserii Piotra Szczepańskiego. „Film powstał po dwóch latach towarzyszenia z kamerą zespołowi Cool Kids of Death. Reżyser fantastycznie uchwycił moment, kiedy garażowy zespół staje się gwiazdą undergroundu. Przy okazji był to – zgodnie z tytułem – film o całej generacji wykształconych, zdolnych młodych ludzi uwikłany w podobny dylemat: jak tu zachować ideowe dziewictwo, inkasując jednocześnie niezłą pensję w korporacji. „(fragment recenzji Małgorzaty Sadowskiej, FILM, kwiecień 2007).

Piotr Szczepański powrócił do tej tematyki i muzyki zespołu w fabularnym debiucie „Aleja gówniarzy”, rozgrywającym się całkowicie w Łodzi. Na ścieżce dźwiękowej filmu znalazły się aż cztery utwory CKOD.

Dzięki zagranicznym koncertom i anglojęzycznej płycie CKOD ma znakomite opinie w zachodniej prasie. Kultowy i opiniotwórczy niemiecki magazyn „SPEX” dał pierwszej płycie świetne recenzje. Piosenka „Stones and Bottles Filled with Petrol” (czyli polskie „Butelki z Benzyną…”) była wielokrotnie emitowana w radio BBC ONE przez legendarnego następcę Johna Peela – Steve’a Lamacq. Zespół regularnie koncertuje za granicą (do tej pory CKOD zagrał między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Francji, Czechach czy na Litwie i Węgrzech). Ich anglojęzyczny album został wydany w Niemczech (BMG Deutschland) i w Japonii (Vinyl Junkie Recordings).

Trzecia płyta zespołu, zatytułowana « 2006 », została nagrana i wyprodukowana w Hamburgu pod okiem znanego producenta niezależnej sceny muzycznej, Tobiasa Levine’a. Wydawnictwo to nominowane było do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii «Rock/Metal ». Była to zarazem ostatnia płyta nagrana dla koncernu SonyBMG.

Dokładnie w rok po rozwiązaniu umowy z dotychczasowym wydawcą, w pełni niezależni Cool Kids of Death powracają z nowym albumem. Czwarta w dyskografii płyta CKOD nosi tytuł „Afterparty”. W odróżnieniu od ostatniej, jest w stu procentach dziełem zespołowym. Materiał zarejestrowano w domowym studio, zaś za produkcję i zgranie odpowiedzialni są gitarzysta CKOD, Marcin „Cinass” Kowalski oraz grający na instrumentach klawiszowych Kamil „Methadon” Łazikowski. Nad oprawą graficzną albumu i teledyskiem pracował Krzysztof Ostrowski – frontman i wokalista zespołu, znany rysownik i autor komiksów. W nagraniu albumu uczestniczył nowy perkusista – Jacka Frąsia zastąpił znany z formacji Hedone i NOT Łukasz Klaus.

Jesienią 2008r. ukazała się limitowana wersja płyty winylowej z remiksami utworów z « Afterparty ». Wydawnictwo to dostępne było podczas « Afterparty Tour » (X-XII 2008) oraz w wybranych klubach. Album « Ytraprefta » w wersji poszerzonej o remiksy wyłonione w drodze konkursu na Myspace został wydany w wersji kompaktowej wiosną 2009r.

W 2011 pierwsza płyta zespołu zostaje wybrana najważniejszym albumem dekady przez słuchaczy Programu Trzeciego PR. Jej reedycja, wzbogacona o wesję koncertową, zarejestrowaną podczas występu zespołu na Off festival 2009, ukazuje się w 2012 r. Nowy album zespołu « Plan ewakuacji » ukazał się nakładem Sony Music Poland w październiku 2011r.

  • 08.07.2012 g.20:30 – Cool Kids of Death – Wstęp Wolny

The Black Atlantic (26.07)

The Black Atlantic to akustyczny zespół indie z Holandii stworzony przez songwritera i wokalistę Geerta Van der Velde, byłego frontmana legendarnego zespołu hard-core’owego Shai Hulud, z którym koncertował po całym świecie. Po odejściu od Shai Hulud, utworzył the Black Atlantic.
Pierwsza EP-ka zespołu ‘Send This Home’ była muzycznym listem miłosnym Geerta do jego ówcześnie byłej dziewczyny Megan. Jak się później okazało, materiał urzekł nietylko fanów i media – po trzech latach Geert i Megan są szczęśliwym małżeństwem, a ona stała się członkiem zespołu the Black Atlantic.
Po dwóch latach w międzynarodowej trasie koncertowej bez pełnometrażowego albumu, zespół udał się do stanu Nowy Jork by w ramach projektu ‘In A Cabin With”nagrać swój debiutancki album w drewnianej chacie w sercu gór Adirondack. Album gości muzyków zespołu The Antlers z Brooklynu oraz holenderskiego songwritera Kima Janssena, który został stałym członkiem zespołu tuż przed rozpoczęciem sesji nagraniowej.

Płyta została wydana cyfrowo w sierpniu 2009 do pobierania całkowicie za darmo. Odtego czasu „Reverence for Fallen Trees” została pobrana ponad 60 000 razy,a jej pierwsze wydanie na CD i winylu zostało wyprzedane przed końcem roku.

The Black Atlantic promowali swoje ostatnie wydawnictwo na festiwalach Eurosonic (NL), SXSW (USA), NXNE (CAN), dwóch trasach po Ameryce Północnej oraz po Chinach i na klubowej trasie europejskiej. Ostatnio do składu dołączył Daniel Ohman ze szwedzkiego zespołu post-rockowego EF.

Dla fanów: Sigúr Ros, Bon Iver, Timesbold, Saturday Looks Good To Me, Fleet Foxes

  • 26.07.2012 g.20:30 – The Black Atlantic – Wstęp Wolny
Podziel się:

NN

Pragniemy tworzyć serwis właśnie dla Ciebie, serwis z którym możesz zacząć dzień, lub w nocnej ciszy go zakończyć. Poznaj nasze spojrzenie na świat, inne niż do tej spotkałeś, a może ono jest bardzo podobne do Twojego?

Machnij komentarzem.