Kategorie: Kultur(w)a, muzykaTagi: , , , , bezpośrednik

Tybet/Zetena – Teznacznie [zapowiedź]

Tybet i Zetena czyli raper i producent. Obaj zajmują się muzyką od ponad 10 lat. Po wielu solowych projektach postanowili połączyć siły nad wspólnym albumem. Na przełomie lat ich styl ewoluował mając swój początek w brzmieniach stricte rapowych. Dzięki swoim produkcjom wnieśli oni duży wkład w rozwój lubelskiej sceny. Obecnie skupiają się na tworzeniu świeżych, elektronicznych numerów. Trudno jest sklasyfikować ich muzykę do konkretnego gatunku, ponieważ ich piosenki to miks różnorodnych inspiracji.Na nowym albumie pt. „Teznacznie” będzie można wyczuć wpływ hip-hop’owych korzeni ale także interesujące eksperymenty z elektroniką. Wszystko to podane w przystępnych proporcjach. Teznacznie to neologizm ukuty na potrzeby wspólnego projektu Tybeta i Zeteny. Powstał z połączenia ich pseudonimów. Ich muzyka interpretuje nasze otoczenie w nowy sposób. Słuchając kolejnych numerów można się przekonać, że sytuacje i schematy, które do tej pory były jasne i przejrzyste, są opisywane z nowej często zaskakującej perspektywy. Dzięki temu możemy nabrać większego dystansu do codziennych spraw. Zarówno teksty jak i muzyka to spora dawka dobrej zabawy, co dobrze odzwierciedla atmosferę powstawiania materiału. Teznacznie z pewnością będzie dużą dawką świeżości, której od dłuższego czasu brakuje na rodzimym rynku muzycznym.

Premiera krążka Tybeta i Zeteny planowana jest na marzec 2010. Będzie promował ją numer pt „Jedno Życie”, co zapewni dużą dawkę energii już po pierwszym przesłuchaniu. W oczekiwaniu na teledysk do singla prezentujemy krótką video zapowiedz Teznacznie.
Ultraviolet – Agencja Muzyczna

Zapowiedź interesująca… miejmy nadzieję, że projekt wyciągnie choć trochę hip hop z monotonii uwięzionej w blokowej matni i mały powiew świeżości uderzy w polskie klimaty pokryte bitem. Miejmy nadzieję…

Podziel się:

Piotr Siwiński

Nieprzyzwoicie uprzejmy aluzjonista, kąśliwy romantyk w rogowych okularach, który rzucił palenie, chory na twórstwo wszelakie - nie szczędzi sobie niczego. Nie zaczepiać, nie pytać, nie deptać dywanów i trawników.

Machnij komentarzem.