Kategorie: muzykaTagi: , , , bezpośrednik

Planet L.U.C & Trzeci Wymiar – Kosmostumostów

…zrobimy tu burze w kulturze…


No i mamy nowy teledysk z płyty Kosmostumostów recenzowanej niedawno na łamach NN. Standardowo do teledysku dołączona jest informacja prasowa, która na pewno zainteresuje wszystkich fanów L.U.C

L.U.C do współpracy nad najnowszym projektem zaprosił polskich muzyków, rysowników i animatorów komputerowych. Efektem działań zespołu kreatorów jest widowiskowy wideklip będący upustem wyobraźni i reżyserii L.U.C-a. Szalonym wizjom artysty sprostał młody utalentowany rysownik – Grzegorz Przybyś, z którym wspólnie przygotowują na wiosnę 2012 roku komiks do fabularnej płyty muzycznej. Art directorem był Adaś Tunikowski – Rysunki będące fragmentami komiksu na potrzeby klipa ożywione zostały w efektowny sposób przez agencję BOX POSTPRODUCTION.

Komiksoklip Kosmostumostów; geneza, ukazuje alternatywną historię powstania baśniowo odrealnionego miasta Stumostów – Wrocławia; miejscowego bohatera przypowieści PLANET L.U.C pt. Kosmostumostów. Abstrakcyjna i humorystyczna teoria zakłada, że kosmopolityczne miasto powstało ze szczątków wbijających się w nadodrzańskie wyspy rakiet kosmicznych i tłumaczy m.in. przyczyny cudu zwycięstwa z Tatarami w 1241 r. Klip w groteskowy sposób  wyjaśnia przyczyny wielu zjawisk, jest jednak wprowadzeniem do poważniejszej opowiastki poruszającej problem tożsamości i poszukiwania swego powołania w życiu przez każdego z nas.

(…)

Wraz z klipem startuje facebookowy konkurs, w którym mieszkańcy wszystkich miast mogą prezentować przerysowane UFOdomy swoich miejscowości. Nagrodą będzie pobyt w luksusowym, wrocławskim hotelu MONOPOL w dniu premiery koncertowej koncerto-spektaklu KOSMOSTUMOSTÓW w marcu 2012 roku. Konkursu szukać można na profilu L.U.Ca.

by Matylda Dudek (highlite.pl)

Podziel się:

Piotr Siwiński

Nieprzyzwoicie uprzejmy aluzjonista, kąśliwy romantyk w rogowych okularach, który rzucił palenie, chory na twórstwo wszelakie - nie szczędzi sobie niczego. Nie zaczepiać, nie pytać, nie deptać dywanów i trawników.

komentarz do “Planet L.U.C & Trzeci Wymiar – Kosmostumostów”:

  1. T. pisze:

    Kosmos… dla oczu, dla uszu, dla inteligencji…dla wyobraźni… Kosmos !!

Machnij komentarzem.