Kategorie: muzykaTagi: , , , , , , , , , , bezpośrednik

Pink Bazooka – RMXs

Pink Bazooka – RMXs

Na wieczór mamy dla Was świeżutką dawkę elektroniki…a co ja będę się tu produkował. Poczytajcie lepiej co mają do powiedzenia ludziki z RDKillers Records:

Okres wiosenny jest inspirujący do wszelkich działań artystycznych. Postanowiliśmy zatem powołać do życia RDKillers Records, by oprócz aktywności klubowej, móc szerzej zaprezentować Wam małą część tego, co dzieje się w producenckim, undergroundowym światku rodzimej elektroniki.

Zaczynamy od warszawskiego duetu Pink Bazooka, gdyż sami jesteśmy zamieszani w jego działalność. Po roku przerwy w produkcji, Pink Bazooka znowu daje o sobie znać, tym razem za sprawą EPki z remiksami swojej pierwszej kompozycji „Back To Fro”. Materiał ten został wzięty na warsztat przez zaprzyjaźnionych producentów i doczekał się różnorodnych interpretacji, które właśnie teraz trafią do Waszych uszu. Jesteśmy dumni z tego, że znalazły się tutaj takie postacie jak Vein Cat, chłopaki z zespołu kIRk, wspólna kooperatywa dj SZUma wraz z Elektrische T.V., czy też nowe twarze DNAC i Dirty Voyager.
Pobierzcie darmowy plik wav lub mp3 i sami oceńcie efekt tych działań.
Smacznego!

© RDKillers Records 2013 // records.rdkillers.com

Całość do ściągnięcia za darmo ze strony: records.rdkillers.com
Poniżej kilka słów twórcach.

pinkbazooka_back_to_fro_rmxs_00

01. Pink Bazooka – Back To Fro (Short Version)
Pink Bazooka = Bazooka Boy (dj SZUm – producer) + Lady Pinky (Marianna Wybieralska – vocal).
http://pinkbazooka.com
https://facebook.com/pinkbazooka

02. Pink Bazooka – Back To Fro (Vein Cat Remix)
Vein Cat czyli Daniel Wrotniewski – muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów, producent muzyczny, pisarz, twórca teatru awangardowego. Od samego początku pozostawał pod wrażeniem bezkompromisowych form ekspresji i tajemniczego piękna zimnej fali, co znajdowało swoje echa na kolejnych etapach jego twórczego rozwoju. Operował w różnych stylistykach (cold wave, new wave, new romantic, darkwave, slowcore, triphop, drum’n’bass), zarówno w ramach zespołów (ad somnum, beretor, dobranoc), jak i dzialając solo (efren, flo, vein), by wreszcie jako Vein Cat trafić do szerszego grona odbiorców nowej fali electro i electroclash. Jego autorskie live-acty we wszystkich znaczących polskich klubach, a także za granicą (m.in. w Pekinie, Szanghaju, Londynie) przyjmowane są zawsze z entuzjazmem, swoja hipnotyczną mocą zamieniając parkietowe szaleństwa w niezapomniane chwile oderwania się od rzeczywistości. Vein Cat to postać nietuzinkowa, paradoksalnie wyróżniająca się swoim „no image” na mapie klubowej Polski, jego muzyka emanuje wręcz namacalną tajemnicą, a emocjonalne, minimalistyczne teksty oraz oryginalnabarwa głosu – dopełniają całości, składając się na zamknięte dzieło, które nikogo nie pozostawia obojętnym. Niestety w roku 2012 zawiesza swoją działalność, a remix Pink Bazooki to jego ostatnia autorska produkcja pod tym pseudonimem.
https://facebook.com/VeinCat

03. Pink Bazooka – Back To Fro (SZUm & Elektrische T.V. Klubwerszyn 'Grzegosz’)
Dj SZUm i Elektrische T.V. spotkawszy się pewnego dnia, by towarzysko pograć w bierki przy pierogach, przypadkiem odkryli swoje powołanie i zrobili to co zrobić należało – wspólną wersję „Back To Fro” pod tajemniczym szyldem „Klubwerszyn Grzegosz”. Obiecali sobie, że na tym nie poprzestaną. Jest MOC!

04. Pink Bazooka – Back To Fro (Dirty Voyager Remix)
Dirty Voyager, czyli Wojciech Bogdański – producent muzyczny, remixer, muzyk. W latach 90 – DJ prezentujący elektronicznąmuzykę taneczną na warszawskich imprezach alternatywnych i punkowych (m.in. „Zielony Festiwal” – Stodoła, „Festiwal Ognia” – Komuna Otwock). Od połowy lat 90 do pierwszej połowy XXI wieku – muzyk w undergroundowej grupie Radio Error (ex Klarknova). W roku 2001 wziął gościnny udział w albumie „Supa Dupa Free Style” rapowej grupy Killa Familla wydanym nakładem Biodro Records. Autor kilku remiksów wydanych nakładem wydawnictwa Luna w 2012 roku na dwóch CD singlach Niny Nu oraz dwupłytowym albumie „Szepty” (jako Electhrobbeat). Obecnie twórca reggae-dub’owego projektu Digital Dub Machine oraz remixer pracujący pod nazwą Dirty Voyager. Jako Dirty Voyager w 2013 roku zwycięzca ogólnopolskiego konkursu na remix grupy Dub Deejays zorganizowanego przez Dee Jay Mix Club.

05. Pink Bazooka – Back To Fro (DNAC Radio Mix)
DNAC – niegdyś basista i wokalista punkowy, obecnie producent poruszający się w szerokim zakresie gatunków electro i house. Jego album „Shine On Crazy” wydany w 2012 roku (https://itunes.apple.com/pl/album/shine-on-crazy/id507317558) zdobył sporą popularność wśród zwolenników alternatywnego electro, zwłaszcza we Francji i USA. W styczniu 2013 roku wygrał konkurs na muzykę dla Porsche Panamera. Poza własną produkcją od czasu do czasu remiksuje, chętnie electro-fikując głosy i dźwięki pierwotnie nagrane w zupełnie innych klimatach (np. http://www.youtube.com/watch?v=LTdL4FBCwWo).

https://facebook.com/dnacmusic

06. Pink Bazooka – Back To Fro (Sajko i Sziwa Rmx)
Pod pseudonimem Sajko i Sziwa kryją się Filip Kalinowski i Paweł Bartnik z zespołu kIRk. O swojej interpretacji „Back To Fro” napisali:
„kIRk to nasza baza. Komputer, maszynki, gramofon i płyty to narzędzia pracy. Pochodzący z oryginalnych ścieżek Bazooki materiał wyjściowy poprzetykaliśmy więc ścinkami winylowych dwunastek, dziesiątek i siódemek. Electro motoryka ugrzęzła w technicznym mule, słowa znalazły swój kontrapunkt w zgrzycie. Tyłem do przodu miarowo jednak idzie to wszystko przed siebie.”

https://facebook.com/kirkband

Podziel się:

Machnij komentarzem.