Kategorie: muzykaTagi: , , , , , , , , bezpośrednik

EBOLA APE – HUMANITY

EBOLA APE – HUMANITY

∑BOL▲ ▲P∑ – elektroniczny goryl rodem z niezbadanych do tej pory cyfrowych odmętów Kongo.

Kolejny elektronik gnieżdżący ostatnio w mojej głowie. Jego styl jest równie pojechany co wygląd. Miejsca, w które zabiera mnie swoimi utworami są nie do opisania. Tego trzeba zasmakować. Nie jest to łatwa wędrówka i nie każdy odnajdzie swoją ścieżkę w tym zakręconym świecie, przez który płynie gęsty, powolny strumień dźwięku. Warto jednak spróbować, dać się ponieść gdzieś do odległych krain, których położenie zna tylko wielki Goryl.

Ebola Ape

Jest mrocznie, nieco depresyjnie ale i odprężająco. Ebola bawi się muzyką w sposób doprowadzający niemalże do hipnozy. Dźwięki są praktycznie namacalne, mam wrażenie, że przedzieram się przez nieznaną dżunglę zatrzymując się co chwilę by podziwiać widoki. Prowadzi mnie moje przewodnie zwierzę, które z pingwina przeobraziło się w wielką małpę. Ślizgaj się.

Przy pierwszym przesłuchaniu poczułem się nieco nieswojo. Nie otworzyłem się w pełni na to co przygotował dla mnie Ebola. Nie skupiłem wystarczająco myśli, nie odciąłem od otoczenia. Nie popełniajcie tego błędu. Skupcie się, a będzie Wam dane. Warto odlecieć wewnątrz siebie.

Złapałem się na tym, że wpadłem w pętlę i potrafię wędrować z Ebo kilka godzin dziennie odkrywając kolejne miejsca w tym niezwykłym lesie.

‘HUMANITY’ – to sześć kompozycji, połączonych tematycznie I stylistycznie na zasadzie ‘concept album’. Wydano nakładem SOUN RECORDS 17 grudnia 2012. Na razie w postaci elektronicznej, planowane jest wydanie limitowanej serii płyt winylowych.

∑BOL▲ ▲P∑ to audiowizualny projekt stworzony przez goryla o imieniu Ebo. Ten tajemniczy producent muzyki elektronicznej od roku mieszka i tworzy w Trójmiescie. Jego muzyka oparta jest w dużej mierze na samplach, silnie przetworzonych partiach wokalnych i rozmytych teksturach. Stylistycznie to kolaż gatunkowy. Inspiracje pochodzą z szeroko pojętego popu, muzyki house, muzyki sakralnej i muzyki hiphop.

Ebola Ape

Dyskografia:
* Jungle Omen [wyd. wlasne] marzec 2012
* Golden Gate [wyd. wlasne] grudzien 2012
* Humanity [Soun Records] grudzien 2012.
Występom towarzyszą tworzone na żywo wizualizacje Agaty „Hertzshmertz” Królak.

Ebola Ape sam tworzy również swoje teledyski, plakaty, oprawę graficzną projektu i kostiumy.

Ebola Ape Blogspot
EbolaApe Soundcloud
EbolaApe Bandcamp
Małpa na Facebook’u

Podziel się:

komentarz do “EBOLA APE – HUMANITY”:

  1. Jane pisze:

    Hej Ebo. Nie wiem jak inaczej się z Tobą skontaktować. Po koncercie na Streetwaves zaszłam w ciążę, w ciążę z Tobą. Czasu nie odwrócisz – pokocham jak swoje. Mam tylko cichą nadzieję, że nasze dziecko nie będzie małpO!!

Machnij komentarzem.