Kategorie: zapowiedziTagi: , , , , , , bezpośrednik

UL/KR wydaje nowy album, szykujcie się na kolejną rewolucję [12.04.13]

UL/KR wydaje nowy album, szykujcie się na kolejną rewolucję [12.04.13]

Będzie jak kujący sweter założony na gołe ciało

Błażej Król

Muzyczne objawienie ubiegłego roku, duet UL/KR, nie zasypia gruszek w popiele i już w kwietniu odsłoni swoją drugą płytę. Nowy krążek gorzowskiej formacji zatytułowany Ament ukaże się 12 kwietnia 2013 nakładem wytwórni Thin Man Records.

Na płycie znajdzie się 10 utworów, utrzymanych w odrealnionym mglistym klimacie, co, jak ujawnili w jednym z wywiadów muzycy UL/KR, nie było początkowym założeniem:

Chcieliśmy grać ambient, ale wyszły nam piosenki rodem z bulgoczących bagien.

Nowych piosenek UL/KR będzie można posłuchać na wiosennych koncertach:

  • 12.04.2013 Gorzów – PREMIERA PŁYTY
  • 19.04.2013 Mysłowice – AlterFest
  • 20.04.2013 Gdańsk – Klub Żak
  • 25.04.2013 Kraków – Magazyn Kultury
  • 26.04.2013 Warszawa – Cafe Kulturalna


ULKR - fot. Slawomir Sajkowki

Gorzowski duet zaliczył w ubiegłym roku prawdziwe wejście smoka. Liczący zaledwie 22 minuty debiutancki album przyniósł muzykom wysyp entuzjastycznych recenzji i słowa uznania fanów. Utwory Po tak cienkim lodzie, Brodzę i Ruiny trafiły na listy najlepszych polskich piosenek roku  2012 i zapewniły albumowi tytuł „Polskiej płyty roku” przyznany przez Gazetę Wyborczą. Pasmo sukcesów dopełniły prestiżowe występy. Muzyka UL/KR rozbrzmiała zarówno na Off Festivalu, Open’erze jak i koncertach z cyklu Męskie Granie.

Podziel się:

NN

Pragniemy tworzyć serwis właśnie dla Ciebie, serwis z którym możesz zacząć dzień, lub w nocnej ciszy go zakończyć. Poznaj nasze spojrzenie na świat, inne niż do tej spotkałeś, a może ono jest bardzo podobne do Twojego?

Machnij komentarzem.