Osiem9 – film fabularny

Dziś mamy dla Was niebywałą produkcję filmową i to nie dlatego, że trwa 32 minuty i można ją w całości zobaczyć na YouTube. Niebywałą w sensie tematu, fabuły i zakończenia. Warto zobaczyć.

Przy okazji produkcji filmowej w reżyserii Pawła Jóźwiaka-Rodana wszczęta została akcja Moje 89+ Pokolenie, która zachęca do nakręcenia filmu o swoim pokoleniu 89+, odpowiadając na pytania, podobne do tych jakie zadał Krzysztof Kieślowski w Gadających Głowach, a mianowicie: Kim jesteś?Jakie masz marzenia?… My także zachęcamy do wzięcia udziału w ciekawej akcji, jednocześnie wymyślając lub kończąc na pewno inaczej niż główny bohater filmu….

Co myślisz o swoim pokoleniu? Smacznego!

Webcam [short film]

Całkiem niedawno Antyweb przedstawił świetną infografikę i poruszył temat podglądania użytkowników przez ich własne kamerki internetowe. Aby pobudzić wyobraźnię i odpowiedzieć na pytanie:

a kogo interesuje nagrywanie tego, co robię przy komputerze?

Pragniemy zaprezentować wam krótki film, nominowany w tym roku do nagród Vimeo, pod tytułem Webcam (en). Przy okazji zachęcamy do przejrzenia reszty nominowanych produkcji, gdyż są to wysokiej klasy smaczki.

NIE dla ACTA w Polsce

NIE dla ACTA w Polsce

Drodzy czytelnicy, mimo dzisiejszej zapowiedzi rządu, że porozumienie ACTA będzie podpisane, nasz serwis przyłącza się do akcji BLACKOUT… od dzisiaj od północy zasłonimy się na czarno, a jutro między godziną 19 a 20, w ramach protestu, serwis będzie nieczynny.

Dobrze wiemy jak ACTA wpłynie znacząco na polski (i nie tylko) Internet, oraz na naszą wolność słowa i wypowiedzi. Sprzeciwiamy się tego typu działalności i wierzymy, że i Wy przyłączycie się do nas.

ACTA zagraża takim serwisom jak nasz, ACTA wstrzymuje rozwój kultury i powszechny dostęp do niej. ACTA zamyka nas pośród komercji i inwigilacji.

Powiedzmy STOP. Mówimy STOP.

http://www.facebook.com/nieACTA

Wesołych Świąt Wszystkim!

Wesołych Świąt Wszystkim!

Zdrowych, radosnych, spokojnych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia,
życzę, naszym drogim czytelnikom Ja, My, Wszyscy!

Zdrowia, bo zdrowie najważniejsze i bez niego reszta się przysłowiowej kupy nie trzyma. Radości, bo uśmiech jeden wart jest więcej niż wszystkie skarby świata, a i uśmiechającemu i radosnemu jakoś lepiej iść przez życie. Spokoju, co by zmartwień nie było i radość, wcześniej wspomniana, była nigdy niczym nie zmącona, a w spokoju i serce zdrowsze i wszyscy jacyś piękniejsi. Pogody ducha, bo pogoda ducha być musi i tyle!

A teraz czadu…!

Czytaj więcej »